HABERLER SİNEMA

Orijinal Star Wars Çizimleri İlk Kez Sinemaya Uyarlanıyor!

Ralph McQuarrie'in orijinal Star Wars tasarımları kısa film olarak sinemaya uyarlanıyor. Bir fragman bile yayınladılar.

Öncelikle sizi Ralph McQuarrie ile tanıştırmak istiyoruz. George Lucas ile birlikte Star Wars’u marka yapan isimlerin başında yer almaktadır. Star Wars’un ilk üçlemesinin sanat yönetmenliğini yapmıştır. Lucas’ın ona metin olarak ilettiği Star Wars temasını ilk kez görsele çevirmiştir ve böylece Star Wars hayat bulmuştur. Filmde gördüğümüz pek çok sahne, uzay gemisi ve karakter onun kalemiyle şekil almıştır ve George Lucas bu görseller üzerinden giderek izlediğimiz filmi yaratmıştır.

Ama her ne kadar çizimleri bu kadar büyük bir seriye hayat vermiş olsa da hayalini kurduğu pek çok sahne ve karakter tasarımı değiştirildi ya da hiç yayınlanmadı. Ralph McQuarrie yıllar sonra bu çizimleri kitap haline getirdi ve Star Wars severler ile paylaştı.

DAVE School adındaki görsel sanatlar okulunun Ağustos 2017 mezunları bitirme projesi olarak Ralph McQuarrie‘in bu şahane tasarımlarını hayata geçirdiler ve kısa bir fragman şeklinde yayınladılar. Eğer George Lucas, Ralph McQuarrie‘nin bu tasarımlarını aynen hayata geçirseydi izlediğimizden çok çok çok farklı bir Star Wars görecektik.

Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside… bildiğimizden farklı bir Star Wars evreninde, Han Solo yeşil derili bir dev, Stormtrooper askerleri Işın Kılıcı’na sahip ve Luka Starkiller adında bir kadın filmin baş kahramanı olarak öne çıkıyor.

Chewbacca yok. R2-D2 ve C2PO’nun ilk tasarımları çok farklı. Aslında o görünen robot da R2-D2 değil, Star Wars: Rebels animasyon dizisindeki Chopper ve Han Solo da Zeb Orrelios.

İnsan merak ediyor, eğer George Lucas, Ralph McQuarrie‘in bu erken dönem çizimlerine sadık kalsaydı Star Wars neye benzerdi.

Kısa filmin tamamı yakında yayınlanacak şimdilik bu fragman ile idare etmemiz gerekiyor.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER