DİZİ

Patrick Stewart, Jean-Luc Picard Rolüyle Geri Dönüyor

Sir Patrick Stewart, akıllara kazınan efsanevi Star Trek kaptanı Jean-Luc Picard rolüyle ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

1987-94 yılları arasında yayınlanmış olan Star Trek: The Next Generation dizisiyle bilimkurgunun utululmaz isimlerinden birisi olmuş Sir ünvanlı Patrick Stewart, yeni Star Trek dizisiyle Jean Luc Picard rolünü yeniden canlandırma hazırlanıyor. CBS kanalında yayınlanacak olan yeni Star Trek dizisinin henüz ismi ve konusu açıklanmadı ama elimizdeki ilk bilgilere göre, bir yeniden uyarlama ya da Star Trek: The Next Generation dizisinin devamı olmayacak.

Efsanevi aktör, geçtiğimiz günlerde Las Vegas’da düzenlenen Trek Con’da yaptığı açıklamada bu güzel haberi Star Trek fanlarıyla paylaştı. Şöyle kısa bir açıklama yaptı:

“Her zaman Star Trek ailesinin bir parçası olduğum için gurur duydum. 2002 yılındaki son film ile Star Trek: The Next Generation serüvenini tamamladım ve üzerinden geçen bunca seneye rağmen bir yanım hep Picard olarak kaldı. Bununla birlikte bu ani gelişme ve Jean Luc Picard’ın geri dönüşü benim için de sürpriz oldu. Görünen o ki yeni maceralar ve yeni yaşamlar aramak onun için de bitmemiş”

Yeni serinin yapımcı, yönetmen ve yazar kolduğunda televizyon dünyasının yıldız isimleri bulunuyor. Alex Kurtzman, James Duff, Akiva Goldsman, Michael Chabon ve Kirsten Beyer, yeni Star Trek dizisinden sorumlu olacak. Henüz yayınlanma zamanı belli değil, Patrick Stewart’ın olduğu yeni bir Star Trek dizisi çok büyük bir olay, umarız aceleye getirmezler.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız