EDEBİYAT HABERLER

PAZARTESİ CUMARTESİDEN BAŞLAR… Yeni Bir Strugatski Romanı Raflarda!

İthaki Bilimkurgu Klasikleri'nde 12.kitap Strugatski kardeşlerin bir diğer popüler romanı PAZARTESİ CUMARTESİDEN BAŞLAR olarak belirlendi ve 19 Ağustos'ta raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nde 12.kitap Strugatski kardeşlerin bir diğer popüler romanı PAZARTESİ CUMARTESİDEN BAŞLAR olarak belirlendi ve 19 Ağustos’ta raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Usta kardeşlerin ‘Bilimkurgu Klasikleri’ kapsamında ilk kez Türkçeye çevrilen bir diğer romanı ‘Kıyameye Bir Milyar Yıl’ dan farklı olarak, ‘Pazartesi Cumartesiden Başlar’ da, büyünün ve bilimin sıradan olduğu YOKHİÇ Enstitüsü adında bir akademiye gidiyoruz ve isterlerse fantastik edebiyatta yazabileceklerini gösteren Strugatski kardeşlerin bir diğer muazzam kitabıyla karşı karşıya kalıyoruz.

Kitap, Türkçeye ilk kez ve direk Rusça aslından çevrildi. Çeviri Hazal Yalın’a ait, hatırlarsınız kendisi ‘Kıyameye Bir Milyar Yıl‘ı da çevirmişti ve neredeyse sıfır metin kaybıyla, bizlere tertemiz bir metin sunmuştu. Bu kitabın da öyle olmasını umuyoruz.

Bilimkurgu Klasikleri gibi muazzam bir serinin 12.kitabını görme şansına eriştik. Bu serinin her yeni kitabında biz çok heyecanlanıyoruz. Acaba 13.kitap ne olacak!

Pazartesi cumartesiden başlar

Yazar                   : Arkadi Strugatski, Boris Strugatski
Yayınevi              : İthaki Yayınları
Türü                     : Bilimkurgu
Orjinal Adı          : Понедельник начинается в субботу
Çeviri                   : Hazal Yalın
ISBN                     : 9786053754787
Çıkış Tarihi         : Ağustos – 2016
Sayfa Sayısı        : 288
Fiyatı                   : 21 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız