HABERLER SİNEMA

Peter Jackson’lı MORTAL ENGINES Filminden İlk Fragman

Peter Jackson'ın görüntü yönetmenliğini yaptığı ve Philip Reeve'in bilimkurgu romanlarından uyarlanan Mortal Engines'in ilk fragmanı yayınlandı!

Yönetmenliğini Christian Rivers‘ın yaptığı, başrollerinde ise Hugo WeavingStephen Lang ve Hera Hilmar gibi oyuncuların olduğu Mortal Engines filmi sonunda meydana çıktı. Philip Reeve’in bilimkurgu serisi olan The Hungry City üçlemesinden uyarlanan film özellikle kitabın hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Post-apokaliptik bir dünyada insanlar hayatta kalmak için sürekli hareket halinde olmaları gerekmektedir. Büyük şehirler devasa hareket eden makineler haline dönüşmüştür. Fragmanda görünen dev Londra şehri gibi binlerce makine gezmektedir. “Büyük balık, küçük balığı yutar” sözünün gerçek hayattaki karşılığı olarak devasa makine şehirleri küçük makineleri avlamaktadır.

Fragmandaki kırmızı maskeli kişi kitapların da baş karakteri olan Hester Shaw’dır. Eğer bu kızı kitaplarda tasvir ettiklerinin yarısı kadarını filme aktarabildilerse mükemmel bir aksiyon bizleri bekliyor. Bu arada The Hungry City üçlemesi ON8 Kitap tarafından dilimize kazandırıldı. Bilimkurgu seven herkesin okumasını tavsiye ediyoruz.


Yazar                   : Philip Reeve
Türü                    : Bilimkurgu
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786054603336
Sayfa Sayısı        
: 352
Fiyatı                   
: 18 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız