HABERLER Özel Haber

Polonya’da ‘The Witcher’ Okulu Açıldı

Rivia’lı Geralt gibi bir Wicher olmak ister misiniz?

Kim hayır der ki? O zaman Polonya biletlerinizi hazırlayınız!

Witcher romanlarının yazarı Andrzej Sapkowski’nin anavatanı olan Polonya’da tam teşekküllü bir Witcher okulu açıldı. Evet yanlış okumadınız! Witcher eğitimi veren bir okul açıldı.

The Witcher, Polonya’nın resmi gurur kaynağıdır. Andrzej Sapkowski’den bir kahraman gibi bahsederler ve yeni neslin Witcher’ı bilmesini çok önemserler (sevilmeyecek gibi değil ki)

Koyu bir Witcher fanı olan bir otel sahibi bu sevgisini daha ileri götürmüş ve otelini bir Witcher okuluna dönüştürmüş.

Peki bu “The Witcher School”a girebilmek için ne yapmanız gerek?

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak ve üç gecelik tam pansiyon konaklama ve eğitimler için 350 €’yu gözden çıkarmak.

witcher3Burada kılıç dövüşü, okçuluk ve mühür eğitimleri alabilirsiniz. Canavarları öğrenebilirsiniz ya da onları avlayabilirsiniz, kulağa süper geliyor. Canavarlar tabi ki gerçek değil ama LARP gereği gerçek gibi rol yapacaksınız (Hanım gümüş kılıcım nerede!)

witcher4

Eğitime başlarken yeni bir isim seçeceksiniz çünkü Witcher dünyasında bu isimle bilineceksiniz, kayıtlara adınız bu isimle geçecek. Sapkowski’nin kitaplarındaki ünlü eğitmenler ve kahramanlar ile aynı masada yemek yiyip, şarkılar söyleyip, canavarları avlayabileceksiniz.

witcher5Daha ayrıntılı bilgi almak ve dilerseniz okula kayıt olmak için okulun resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER