DİZİ EDEBİYAT HABERLER

The Witcher Televizyona Uyarlanıyor, Hem de Netflix’de!

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin fantastik kurgu serisi The Witcher, televizyona uyarlaması hakkında yeni gelişmeler var.

Stranger Things gibi diziler ile gönlümüzde taht kuran Netflix, The Witcher’a da el attı. NetflixPlatige Image (Witcher oyunlarının sinematiklerini yaptı) ve Sean Daniel Company (The Mummy, Ben-Hur, The Expanse) şirketleri elini taşın altına koydu ve yıllardır özlemle beklenen diziyi ekranlara getirmeye hazırlanıyorlar.

Bununla bitmiyor, dizinin senaryo kadrosunda ‘danışman’ olarak Witcher’ın yaratıcısı Andrzej Sapkowski de yer alacak, böylece kitabı okuyanların ve yazar Andrzej Sapkowski’nin sıklıkla sikayet ettiği ‘oyunların kitapların anlattığı dünyadan farklı olması’ sorunu olmayacak (umut ediyoruz).

Yapılan açıklamada oyuncu kadrosundan bahsedilmiyor. Ama projenin en zor bölümü halloldu. Kanal ve yapımcı belli oldu. Oyuncu tayfasının da kısa sürede belirleneceğini tahmin ediyoruz.

Witcher sinematiklerini hazırlayan ve serinin büyük bir hayranı olduğunu her zaman dile getiren Tomek Baginski şunu eklemiş:

“Witcher kitaplarında fantastik kurgu türünün ötesine geçen bir ahlaki ve entelektüel bir derinlik mevcut. Fantastik bir örtünün ardına gizlenmiş günümüz ve günümüz sorunlarıyla ilgili bir hikaye anlatılıyor. Bizimle ilgili, kalbinde yaşayan canavarlar ve kahramanlar ile ilgili bir hikaye.” 

Witcher oyunlarında ayıla bayıla izlediğimiz sinematikleri hazırlayan bu adamın aynı zamanda her sezon bir bölümü yazıp yöneteceğini de ekleyelim. Dizinin kaç sezon olacağı belli değil ama her sezonun bir bölümünde Baginski imzasını hissedeceğiz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız