EDEBİYAT

R.A. Salvatore Yeni Kitabı “Child of a Mad God” ile Geri Döndü!

Unutulmuş Diyarların efsanevi karakteri Drizzt Do’Urden‘in yaratıcısı R.A. Salvatore ‘den yeni epik maceraya hazır mıyız?

Daha çok İthaki Yayınları’nın tekrardan basmaya başladığı Drizzt Efsanesi kitaplarıyla tanıdığımız R.A Salvatore yazdığı otuzuncu ve son Drizzt kitabı Hero’nun ardından uzun bir süre yeni Drizzt kitabı yazmayacağını açıklamıştı. Ama büyük usta bizleri yeni epik maceralarla beslemeyi sürdürüyor ve Cadılar Meclisi adında yepyeni bir seri ile dönüyor.

Cadılar Meclisi serisinin ilk kitabı “Child of a Mad God: A Tale Of the Coven” bugün yani 6 Şubat itibariyle yurt dışında raflardaki yerini aldı.

Kitabın konusu ise şöyle:

“Aoleyn ebevynlerini kaybedince geleneklerine bağlı barbar kabilesinden kurtulmanın, dağın ötesindeki dünyaya kaçmanın hayalini kurar. Özgürlüğüne kavuşmanın tek yolu ise kabilenin kullandığı mistik güç Usgar’ın Şarkısı’nı nasıl kullanıldığını öğrenmektir. Aoleyn şimdiye kadar doğmuş en güçlü cadı olmasına rağmen güç bedeliyle gelir. Kabilenin acımasız savaşçı lideri ve Dağın iblisi için Aoleyn’in yetenekleri onu mükemmel bir av haline getirir.”

Türkçe’ye ne zaman çevrilir ya da hangi yayınevi çevirir (İthaki duy sesimizi) bilemeyiz ama Salvatore ustadan yeni maceralar beklemek bile bir lütuf. Heyecanla dilimize çevrilmesini bekliyoruz.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER