DİZİ HABERLER

RIFTWORLD CHRONICLES – Şehre Yeni Bir Büyücü Geldi!

Bir Kickstarter projesi olan fantastik dizi RIFTWORLD: Chronicles yayınlandı.

Sizlere son zamanlardaki en güzel Kickstarter projelerinden birisini tanıtmak istiyoruz. RIFTWORLD: Chronicles 1.sezonu 6-10 dakika arasında süren, 8 kısa bölümden oluşan bir Fantastik/Komedi dizisidir.

2014 Yapımı 13 dakikalık RIFTWORLD:The Portal kısa filmini izlemiş olanlara hikaye tanıdık gelecektir. Aynı hikayenin 8 bölüme yayılmış uzun versiyonudur. Tamamen Kickstarter fonu ile finanse edilmiş son zamanlardaki en başarılı Fantastik/Komedi dizisi olmasının yanı sıra, fantastik kurguyu ve komediyi öyle eğlenceli şekilde harmanlamışlar ki 8 bölüm boyunca kıkırdamanızı kontrol edememeniz gayet doğal olduğunu şimdiden belirtelim yani deli değilsiniz. 

Hikayemizin ana kahramanları ALAR adında bir savaş büyücüsü ve KİM adında bir gazetecidir.

Riftworld

Alar, gizli bir görev için boyutlar arası seyahat ederken büyüsü ters girmiş ve kendisini ‘Dünya’ denilen ilkel gezegende buluvermiştir. Sonradan acı şekilde keşfedecektir ki büyüsünü bu boyutta kullanamadığı gibi kimse de onun bir büyücü olduğuna inanmıyordur

Deli gibi oradan oraya gidip gelirken yardımına Kim (Erin Karpluk) yetişecektir. Alar’ın deliliğinin altında garip şeyler olduğunu hisseden ve ona yardım etmek isteyen Kim, büyülü bir dünyanın içine adım atacaktır.

Bir Terry Pratchett, Diskdünya romanlarındaki kadar delilik ve komedinin benzerini sonuna kadar barındıran RIFTWORLD: Chronicles’ın 1.sezonunun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Tahmoh Penikatt ve Erin Karpluk gibi role playing hastası usta oyuncuların oynadığı; hikaye olsun, oyunculuk olsun binlerce Kickstarter destekçisini memnun eden böyle yapımların çoğalmasını diliyoruz. Hatta ülkemizden de böyle iyi işlerin çıkmasını canı gönülden istiyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız