DİZİ SİNEMA

Sam Raimi “Kralkatili Güncesi” Filmini Yönetebilir!

Patrick Rothfuss'un çok satan fantastik serisi Kralkatili Güncesi'nin sinema ve televizyon uyarlamasından yeni haberler var!

Filmi yapan Lionsgate stüdyosu serinin film uyarlamasını yönetmesi ve dizi ekibine destek olması için Ash vs Evil Dead, Spartacus, Legend of The Seeker ve Xena televizyon dizilerinin yaratıcısı ve yönetmeni ve aynı zamanda Tobey Maguire’lı Spiderman film serisi, James Franco’nun baş rolünde olduğu Oz the Great and Powerful ve Evil Dead korku filmlerinin yönetmeni Sam Raimi’yi projeye dahil etmeyi planlıyor. Anladığımız kadarıyla Sam Raimi’nin görevi senaryo ekibine destek ve film serisinin yönetmeliğini üstlenmek olacak.

Lionsgate ve Sam Raimi tarafından bir yalanlama ya da anlaştık açıklaması gelmedi ama Sam Raimi’nin imdb sayfasında filmin yönetmeni olarak ismi yazılmış bile. Lionsgate, Kralkatili Güncesi’ni dizi ve filme uyarlayacağını duyurduğunda üç kitaplık serinin her bir kitabı için bir film olmasını düşündüklerini ve dizinin de en az üç sezon olması gerektiğini söylemişlerdi. Şimdi Sam Raimi dizi ve film uyarlamalarının ne kadar içinde olacak henüz netleşmiş değil, Lin-Manuel Miranda  dizide ve filmde Kvothe’nin söyleyeceği müziklerini yazıyor ve besteliyor. Senaryolar ise Transformers: The Last Knight filminin senaristi Lindsey Beer’a emanet.

Film ya da dizi ne zaman ekranlara gelecek henüz bilmiyoruz ama sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız