DİZİ HABERLER

Sandman Çizgi Romanından Uyarlanan Diziden İlk Fragman Yayınlandı

The Sandman dizisinden ilk fragmanı yayınlandı. Neil Gaiman’ın popüler çizgi roman serisinden uyarlanan diziye ilk bakışı atalım.

Neil Gaiman’ın çok satan çizgi romanı The Sandman diziye uyarlanma süreci devam ediyor, diziden ilk görüntüler ve baş karakterimiz Dream’in olduğu bir sahnenin de dahil olduğu kısa bir fragman Netflix Tudum etkinliğinde yayınlandı.

Sandman, 1988 yılında Neil Gaiman tarafından yazılıp DC Comics’in bir alt markası olan Vertigo tarafından yayımlanan bir çizgi roman serisidir. Serinin çizerleri arasında Sam Kieth, Mike Dringenberg, Jill Thompson, Shawn McManus, Marc Hempel ve Michael Zulli yer alır. Serinin tüm kapakları Dave McKean tarafından tasarlanmıştır.

Sandman, Sonsuzlar soyundan gelen Dream’in öyküsünü anlatır. Orijinal seri, Ocak 1989’dan Mart 1996’ya dek 75 sayı boyunca yayımlanmıştır. Türkçe çevirileri Arkabahçe Yayıncılık, Laika Yayınevi ve İthaki Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

New York Times Çok Satanlar listesine giren ilk çizgi romanlardan biridir. Klasik süper kahraman çizgi roman türünün dışında yer alan Sandman çoğunlukla korku, mitoloji ya da fantastik kurgu öğelerinden beslenir.

The Sandman hayranlarının bu uyarlamayı sevecek mi, nasıl tepki verecekler merakla bekliyoruz.

Serinin spoiler içermeyen kısa özeti fragmanda da gördüğünüz gibi, Düşlerin Efendisi “Dream” ölümlü adamlar tarafından çağrılır ve yakalanır. Dream, ölümlülerin elindeyken dünyaya çağrılması ve insanların kendi amaçları için onu kullanmasının amaçlandığını anlayınca sıkıntılarının daha yeni başladığını anlayacaktır.

Dizi, “çağdaş kurgu, tarihi drama ve efsanenin kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği modern mit ve karanlık fantazinin zengin bir karışımı” olarak tanımlanıyor. Gaiman, Amerikan Tanrıları’nda yaptığı ve anlattığı mitoloji ve modern dünyanın iç içe geçtiği hikaye anlatımı tarzını burada da sergiliyor.

Dizide Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Vivienne Acheampong, Boyd Holbrook, Charles Dance, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar, Patton Oswalt, Jenna Coleman, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donna Preston, Niamh Walsh, Joely Richardson, David Thewlis yer alıyor. ,

Kyo Ra, Stephen Fry, Razane Jammal ve Sandra James Young. Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey’s Anatomy), Gaiman ve David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight, Terminator: Dark Fate, Foundation) ile birlikte showrunner ve yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Gaiman, Goyer ve Heinberg de projede ortak yazar olarak görev alıyor. Dizinin ekranlara geliş tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız