EDEBİYAT HABERLER

Savaş Makineleri… Yepyeni Bir Doctor Who Kitabı Raflarda!

İthaki Yayınları’nın dilimize kazandırdığı Doctor Who dizisi 6.kitabıyla devam ediyor!

Yıllar önce Remzi Kitabevi’nin Doktor Kim adı altında çıkardığı şahane seriyi İthaki Yayınları tekrardan el attı ve 10.Doktor’dan sonraki maceraları anlatan kitapları birbir dilimize kazandırmaya başladı.

Serisinin son kitabı Savaş Makineleri, daha önce hiçbir kitapta ve televizyon dizisinde bahsi geçmemiş Savaş Doktoru’nun bir macerasını anlatıyor. Televizyonda Savaş Doktoru’nun olduğu bölümlerden hatırlayanınız olacaktır, Doktor’u ingiliz usta aktör John Hurt’ün hayat vermişti. 8. ve 9. Doktor’un ara formudur, ikisinin karışımı gibidir ve düşmanlarını acımasızca öldürmesi yüzünden gelmiş geçmiş en karanlık Doktor olarak gösterilmiştir. Kitabın arka kapak yazısında Savaş Doktoru’ndan şu şekilde bahsetmiştir:kendisinden

Kitabın arka kapak yazısında Savaş Doktoru’ndan şu şekilde bahsetmiştir: 

“Pek çok suratım oldu. Pek çok yaşamım. Hepsini gün yüzüne çıkarmadım. Unutmak için çok çabaladığım tek bir yaşamım oldu… Zaman Savaşı’nda savaşan Doktor.”

Doctor Who meraklılarının kaçırmak istemeyeceği bir kitap çünkü Savaş Doktoru’nu anlatan tek kitap.
Doctor Who Savaş Makineleri

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                  : George Mann
Yayınevi             : İthaki Yayınları
Türü                    : Bilim Kurgu
Orjinal Adı          : Doctor Who – Engines of War
Çeviri                  : Aslı Dağlı
Kapak Tasarımı  : Şükrü Karakoç
ISBN                   : 9786053755609
Çıkış Tarihi         : Mayıs – 2016
Sayfa Sayısı       : 392
Fiyatı                  : 27 TL

[button color=”” size=”2″ type=”square” target=”” link=”http://www.kitapyurdu.com/kitap/doctor-who-savas-makineleri/394413.html&publisher_id=67″]SATIN AL[/button]

Büyük Zaman Savaşı ve Savaş Doktoru’na dair şimdiye dek anlatılan en detaylı hikâye!

“Eğer Dalekleri yenmemize yardımı olacaksa, Doktor, milyarlarca kişinin ölümü bizim için hiçbir anlam ifade etmez.”

Büyük Zaman Savaşı yüzyıllardır sürüyor ve evreni tahrip ediyordu. İnsanların yaşadığı gezegenler, Dalekler tarafından ele geçirilmişti. Yorgun ve kızgın Doktor’un başını çektiği bir TARDIS filosu Daleklere saldırmaya hazırlanırken aniden Doktor’un TARDIS’i hemen altında bulunan gezegen Moldox’a çakılmaktan kurtulamadı. Bu kaotik toprak parçasında kısılı kalan Doktor’un dikkatinden bir şey kaçmamıştı: Dalekler insanları topluyor ancak öldürmüyorlardı. Cinder adında genç bir Dalek avcısıyla karşılaşan Doktor, durumun aslını öğrenmeye hazırdı. Moldox’tan Gallifrey’e kadar uzanan zorlu macerada, Daleklerin planını çözmeye çalışan ikili her şeyi hatta herkesi değiştirecek olaylara şahit olacaklardı. 8. ve 9. Doktor arasında köprü kuran, Doctor Who 50. Yıl Özel Bölümü olan The Day of the Doctor’la tüm dünyaya tanıtılan Savaş Doktoru’nun yalnızca kendisine ait ilk ve tek macerası: Savaş Makineleri.

“Pek çok suratım oldu. Pek çok yaşamım. Hepsini gün yüzüne çıkarmadım. Unutmak için çok çabaladığım tek bir yaşamım oldu… Zaman Savaşı’nda savaşan Doktor.”

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız