EDEBİYAT HABERLER

Scott Lynch “Centilmen Piç #2” Raflarda!

Scott Lynch, Centilmen Piç serinin ikinci kitabı "Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler" raflardaki yerini aldı.

Adı sık sık kuşağının en başarılı yazarları Brandon Sanderson ve Patrick Rothfuss ile birlikte anılan Scott Lynch, “Centilmen Piç” serinin dördüncü kitabını bitirdi ve 2015 sonbaharında yayınlamaya hazırlayadursun, bizim bu taraflarda nihayet ikinci kitap raflardaki yerini alıyor.

Kitabın arka kapak yazısından ufak bir alıntı paylaşmak istiyoruz.

Usta hırsız ve dolandırıcı Locke Lamora ile ölümcüllüğünden hiçbir şey kaybetmemiş Jean Tannen, evlerinin ve geçmişlerinin enkazından kaçmış, Camorr’un Belası ise Camorr’suz kalmıştır. Ancak oradan oraya sürüklenmek Centilmen Piçler için bile bir seçenek değildir, onlar da en iyi yaptıkları işe geri dönerler… Bu kez hedefleri Tal Verrar şehir devleti ve şehrin en korunaklı, görkemli binası Günahane’dir.

Görüp görülebilecek en büyük kumarhane olan ve oradan bir tek sikke çalıp hayatta kalanın olmadığı Günahane, Locke’un direnemeyeceği türden bir hedeftir… fakat Locke’un kusursuz suçunun beklemesi gerekmektedir.

Çoksatan serisi Centilmen Piç’in ikinci kitabında Scott Lynch, açık denizlerin ve en alçakçasından kurnazlıkların eksik olmadığı sürükleyici öyküsünü, kırılma noktasına kadar sınanan bir dostluğu anlatarak dokuyor ve sarsıcı kalemiyle okurların hayal dünyasını alabora etmeye devam ediyor.

Cihan Karamancı çevirmenliğini, M. İhsan Tatari editörlüğü yaptı, İthaki Yayınları yayınladı. Scoutt Lynch, Centilmen Piç #2 – Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler raflarda! Fantastik kurgu seviyorsanız mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yazar              : Scott Lynch
Çeviri              : Cihan Karamancı
Yayınevi         : İthaki Yayınları
Türü                : Fantastik
Orjinal Adı     : Red Seas under Red Skies
Sayfa Sayısı   : 696
Çıkış Tarihi     : Haziran, 2015
Fiyat               : 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER