Anime DİZİ Öne Çıkarılanlar

Shaman King Animesi Yenilenmiş Haliyle Dönüyor

Shaman King yeniden çizimleri ve hikayesiyle ekranlara geri dönüyor.

Mangaka Hiroyuki Takei’nin hikayesinden uyarlanan bir Shōnen manga ve anime serisidir. Manga, Japonya’da 1998-2004 yılları arasında haftalık Shonen Jump dergisinde yayınlandı ve 32 ciltle sona erdi. Anime ise 2001-2002 yıllarında TV Tokyo’da yayınlandı ve 64 bölüm ile sona erdi. Animesi ülkemizde 2003-2008 yılları arasında parça parça Fox Kids ve Jetix kanallarında yayınlandı.

Animesi, mangasından birazcık farklı devam etti ama benzer sonlandı. Bunun sebebi animenin mangadan daha hızlı gitmesi ve ilerleyen bölümlerin manganın yayınlanmış hali olmamasından kaynaklanıyor. Orijinal mangada konuşmalar ve olaylarda bariz farklılıklar mevcut.

Hikayenin ana kahramanı Yoh Asakura adındaki bir şamandır. Her 500 yılda bir düzenlenen Şaman Kral turnuvasına katılmak isteyen kendi halinde, sakin mizaçlı bir karakterdir. Şaman Kral olmak ve güçleriyle birlikte huzurlu bir yaşam sürmek istemektedir. Şaman olarak bir kişinin görevi fiziki dünya ve ruh dünyasını birbirine bağlamaktır. Bununla birlikte kazandığı güç ile tüm diyarların koruyucusu Büyük Ruh ile konuşabilmektir. Bu manganın merkez hikayesini oluşturuyor ama hikaye ilerledikçe çok başka olaylarla bir noktaya bağlanıyor.

Shaman King baştan sona yeniden yapılan ve mangasına sadık kalınan hikayesiyle Nisan 2021’de ekranlarda olacak.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız