EDEBİYAT

Siberpunk Bilimkurgu Romanı “Değiştilmiş Karbon” İlk Kez Türkçe!

Richard K. Morgan'ın siberpunk türündeki ünlü romanı Değiştirilmiş Karbon raflarda olmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda dizisi de geliyor.

Neuromancer, Deus XBlade Runner gibi siberpunk türünün en bilinen örnekleriyle bir tutulan Değiştirilmiş Karbon, ilk kez Türkçeye çevrilen kitabı ve Netflix’in yayımlayacağı dizisi ile önümüzdeki günlerde ortalığı kasıp kavurmaya hazırlanıyor.

Şu ana kadarki en büyük bütçeli dizilerden birisi olan Game of Thrones’u aşan bütçesi ile 2018’in en iddialı yapımı olacak gibi görünüyor. Diziye olan bu ilgi ile birlikte kitap Türkçeye de çevriliyor. İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanacak olan kitap 19 Ocak’ta raflarda olacak.

Ölümün ‘bip’ sesine indirgendiği 25.yy’da distopik bir dünyaya gidiyoruz. Beden artık sıradan bir elbise, bir kabuk işlevi görmektedir. Zihin sayısal bir veri olarak yeni bedenlere aktarılabilmektedir. Varoluş satın alınabilen bir şeye indirgenmiştir. Takeshi Kovacs adındaki eski bir asker ve BM elçisi de bu yeni bedenlerden birisinde, evinden çok uzakta, eski adıyla San Francisco, yeni adıyla Bay City’de uyanır. Uyanır uyanmasına ama kendisini çok büyük bir entrikanın içinde bulur.

Kitabın bir bölümünü okumak isterseniz ön okumasına BURADAN ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar


Yazar                   : Richard K. Morgan
Türü                    : Siberpunk – Bilimkurgu
Çeviri                  : Aslıhan Kuzucan
Orijinal Adı        
: Altered Carbon
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786053757597
Çıkış Tarihi         
: Ocak – 2018
Sayfa Sayısı        
: 496
Fiyatı                   
: 32 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız