EDEBİYAT HABERLER

Sissoylu 2 “KUŞATMA” Raflarda!

Fantastik kurgunun son yıllardaki en verimli yazarlarından Brandon Sanderson'ın çok satan serisi Sissoylu'nun ikinci kitabı "Kuşatma" raflardaki yerini aldı.

Geldi, geliyor, gelecek derken sonunda raflardaki tarihi belli oldu. Akılçelen Kitaplar 7 Aralık’ta raflarda olacağının müjdesini verdi. Bununla da kalmadılar ön siparişe açtılar.

Brandon Sanderson’un dünyaca ünlü serisi Sissoylu’ya başlamadıysanız şimdi tam sırası! Serinin 2.kitabı KUŞATMA’da işler daha da karışıyor. Macera ve heyecan 2.kitapla birlikte tavan yapıyor. Akılçelen Kitaplar, merak edenler için serinin 1.kitabı “Son İmpartorluk” ve 2.kitabı “Kuşatma” için ön okumaları bizlere sundu. Yumulun bakalım!

Sissoylu #1 – Son İmparatorluk ∼ Ön okuma için BURAYA 

Sissoylu #2 – Kuşatma               ∼ Ön okuma için BURAYA 

Kitabın tanıtım metni ve konusuna bir göz atalım;

Kötülük alt edildi; savaş ise henüz başlıyor.

İmkânsızı başardılar ve acımasız iktidarı bin yıl boyunca devam eden Tanrı benzeri varlığı ortadan kaldırdılar. Bu toprakların en kudretli Sissoylusu hâline gelen Vin ve ona âşık olan genç, idealist bir soylu olan Elend Venture, şimdi yıkık bir imparatorluğun külleri üzerine sağlam, yeni bir toplum inşa etmek zorunda.

Üç farklı ordunun kuşatması altında kaldıkları sırada, Vin ve Elend bu zorlu amaç için çalışmaya başlayalı çok kısa bir zaman olmuştu. Kuşatmanın demir yumruğu geride kalan her günle birlikte giderek daha da kapanırken, kadim bir efsane bir umut ışığı sunmaya başladı onlara. Efsanede bahsedilen Miraç Kuyusu’nun ne tür bir güç bahşettiği belli değil, hatta bu kuyunun gerçekten de var olup olmadığını bile kimse bilmiyor.

Belki de Lord Hükümdar’ı alt etmek işin en kolay tarafıydı. Lord Hükümdar’ın yıkılışı sonrasında ortaya çıkan gelişmelere rağmen hayatta kalabilmek hiç de kolay olmayabilir.

Sissoylu-2
Yazar             : Brandon Sanderson
Çeviri             : Can Sevinç
Yayınevi        : Akılçelen Kitaplar
Türü               : Fantastik Kurgu
Özgün Adı     : Mistborn #2 – The Well of Ascension
Sayfa Sayısı  : 648
Çıkış Tarihi    : Aralık, 2015
Fiyatı             : 43 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız