EDEBİYAT

Sissoylu 5.Kitabı “Benliğin Gölgeleri” Ön Siparişte!

Brandon Sanderson'un ünlü fantastik kurgu serisi Sissoylu kaldığı yerden devam ediyor. Serinin 5. kitabı yakında raflarda!

Fırtınaışığı Arşivi ilk iki cildi ve  Sissoylu serisinin ilk dört cildinin geçtiğimiz yıllarda raflardaki yerini almasıyla ülkemizdeki fantastik kurgu okuyucusu Sanderson ve dipsiz hayal gücü ile tanıştı ve onu çok sevdi ve sabırsızlıkla Sissoylu serisinin beşinci  kitabını beklemeye koyuldu.

Ve o gün geldi ama ondan önce size bu kitap ve Sissoylu serisi hakkında kısa ama hayati önemi olan bir bilgi tekrardan vermemiz gerekiyor. Belki de tüm seriyi buna göre düşünmenizde fayda var.

Brandon Sanderson, Sissoylu hikayesinin taslaklarını yazmayı bitirdiğinde, önündeki hikayenin uzunluğunu ve karışıklığını nasıl çözebilirim diye düşünmüş ve aklına hikayeyi bölmek fikri gelmiş. Teknolojik gelişim dönemlerine göre hikayeyi üç çağa ayırmış ama bu işleri sadece daha da karmaşıklaştırmış çünkü sonradan araya bir de Sissoylu dünyasında geçen ama sadece Sissoylu’nun bir yan hikayesi olan Wax ve Wayne serisini eklemeye karar veriyor.

Her yerde Mistborn#5 olarak geçen bu kitap ve serinin diğer iki kitabı Mistborn#4 ve #6 -Sanderson’un anlatmak istediği ve Sissoylu’yu Kosmere bağlayacak hikayeye bir etkisi olmayan- Wax ve Wayne adındaki iki özel Allomencer’ın dedektiflik maceralarını anlatan çok eğlenceli bir Sissoylu serisini oluşturmaktadır. Sissoylu 4-5-6 diyebileceğiniz ama aslında öyle olmayan bu serinin her kitabı diğerinden bağımsız bir macerayı anlatmaktadır. Victoria dönemi teknolojisi ve steampunk izlerini görebileceğimiz bu dönemde metal yakmak ve Allomencer olmak artık sıradan olmuştur. Sanderson bu seriyi Sissoylu serisinin ikinci üçlemesi yani 7-8 ve 9.kitapların arasında bir geçiş dönemi olması için yazmıştır.

Şimdi Sissoylu hakkında bu hayati bilgileri verdiğimize göre, gelelim Wax ve Wayne serinin ikinci, Sissoylu’nun 5.kitabı Benliğin Gölgeleri’ne…

Kitaptan sonunda ön siparişe açıldı ve 13 Şubat’ta raflardaki yerini alacak. Kapak alıştığımız Sissoylu kapakları ve orijinal kapak görselinin bir karışımı olmuş, hoş olmuş. Bu kitapta, Wax ve Wayne ikilisi yeni bir cinayet ve suç dalgasını çözmeye çalışıyor. Bu davada ise onlara zeki ve güzel bir kadın olan Marasi eşlik edecek.  Yeni yeni oturan toplum düzenini yok etmeyi amaçlayan bu suç dalgasını bakalım durdurabilecekler mi?


Yazar                   : Brandon Sanderson
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Can Sevinç
Orijinal Adı        
: Shadows of Self
Yayınevi              
: Akılçelen Kitaplar
ISBN                     
: 9786059800730
Çıkış Tarihi         
: Şubat – 2018
Sayfa Sayısı        
: 356
Fiyatı                   
: 28 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız