EDEBİYAT HABERLER

Sissoylu Serisi 3.Kitabı “Çağların Kahramanı” Ön Siparişte!

Brandon Sanderson'un ünlü serisi Sissoylu'da macera kaldığı yerden devam ediyor! Sıra 3.kitaba Çağların Kahramanı'na geldi.

Brandon Sanderson’ın kitaplarına kavuşmamızın üzerinden birkaç sene geçti. İlk Zaman Çarkı’nı bitiren adam olarak tanıdık. Sonra neden Zaman Çarkı’nı bitirmesi için onun seçildiğini anladık. Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi kelimenin tam anlamıyla ‘çüşşş’ seviyesinde iki uzun epik fantazi serisi olarak gönlümüzdeki yerini tırnaklarıyla kazıyarak edindi.

Sissoylu 3.kitabı Çağların Kahramanı ile bu yeri sağlamlaştırmaya geliyor. Sissoylu’nun ilk üçlemesi bu kitapla sona eriyor. Ama üzülmeyin 4-5 ve 6. kitaplar ile Kosmer’in derinliklerine dalmaya devam ediyoruz. Anlaşılan bir süre daha Sissoylu evreninde konaklamaya devam edeceğiz. Yayınevinden aldığımız bilgilere göre bu kitapların hepsi çevriliyor.

Çağların Kahramanı’nı Utku Törel çevirdi. Koray Sel redaksiyonunu yaptı ve Serdar Tosun son okumasını üstlendi.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım; 

Son İmparatorluk’u yıkmak için Lord Hükümdar’ı öldürmek gerekliydi… Acaba bu bir hata mıydı?

Dört bir yanı saran ölümcül sislerin, giderek artan kesif kül yağışlarının ve asla olmadığı kadar şiddetli bir şekilde yaşanan depremlerin yeniden ortaya çıkmasının ardından, Vin ve Elend Lord Hükümdar’ı öldürmenin iyi bir fikir olduğundan artık o kadar da emin değiller.

Çok uzun zaman önce, dünyayı yaratan iki ana varlıktan biri olan Harap’a her şeyi yok etmesini mümkün kılacak nihai bir güç vadedilmişti. Oyuna gelen Vin Harap’ın Miraç Kuyusu’ndan kurtulmasına neden olmuştu ve şimdi, Harap bu gücü kullanmaya niyetli.

Sissoylu üçlemesinin son kitabı, ilk iki cildin muştuladığı her şey sunuyor okuyucusuna. Kökleri dizinin önceki kitaplarında bulunan bağlantılar netleşiyor, sık sık rastladığımız gizemler birer birer aydınlığa kavuşuyor ve taşlar âdeta tek tek oturuyor yerlerine. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Çağların Kahramanı nefes kesici sürprizlere gebe.

Çağların Kahramanı, bugüne kadar benzerini okumadığınız özgünlükte ve cesurca kaleme alınmış bir final kitabı.

Kitap şu anda ön siparişte, 3 Mart’ta raflarda olacak!

Sissoylu-3

Yazar                 : Brandon Sanderson
Orjinal Adı         : Mistborn: The Hero of Ages
Yayınevi            : Akılçelen Kitaplar
Türü                   : Fantastik Kurgu
Çeviri                 : Utku Tönel
Son Okuma       : Serdar Tosun
Çıkış Tarihi        : Mart – 2016
Fiyatı                 : 35 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız