EDEBİYAT HABERLER

SİSSOYLU’nun ÇİN Baskısının Kapağı Tek Kelimeyle Muhteşem

Fantastik kurgunun gelmiş geçmiş en iyi serilerinden olarak gösterilen, Brandon Sanderson'un Mistborn / Sissoylu serisi ilk üçlemesinin son kitabı, Çağların Kahramanı Türkçe olarak raflardaki yerini aldı.

Serinin Türkçe baskılarının kapakları çok hoş, tam bir fantastik kurgu kapağı (keşke bunu Fırtınaışığı Arşivi serisi için de söyleyebilseydik), renkleri ve dokusu Sissoylu serisinin karanlık temasını tamamlıyor. Bu güzel kapaklar için Akılçelen Kitaplara çok teşekkür ediyoruz.

Ama ama… Sissoylu’nun birinci kitabı için tasarlanan bir kapak var ki tam bir sanat eseri!

Jian Guo adındaki sanatçı, bu tarz kapakları ile dünya çapında fenomen oldu. İşte Sissoylu#1 – Son İmparatorluk için tasarladığı kapak!

Mistborn-ChineseMistborn-Chinese-Side

Jian Guo’nun diğer çalışmalarından örnekler. Çalışmalarının tamamı için ise BURAYA

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Ortada çember olanlar dışında kapaklar çok iyi. Ama ben bizdeki kapakların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yazıda da belirttiğiniz üzere Fırtınaışığı Arşivi de keşke benzer kapaklara sahip olsaydı.

  • Bizim kapaklara değişmem bunları, çok basite indirmiş sanki seriyi, yani bana öyle geldi. Ağırlığından, havasından eser bırakmamış. Fırtınaışığı Arşivini de beğeniyorum, orjinalden iyi bence bizimkiler.

POPÜLER