GEEK & OYUN

Sony Sınırlı Sayıda “PlayStation Classic” Satışa Çıkarıyor

Sony, Playstation'ın 25.yıla özel olarak 1994 yılında piyasaya sürdüğü PS 1'i yeniden üretmeye hazırlanıyor.

Sony Interactive Entertainment yani kısa adıyla SIE, 1994 yılında piyasaya sürdüğü PlayStation 1’i “Classic” adıyla 25.yıla özel olarak yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor. PS 1 döneminde yayınlanmış 20 oyunu hemen oynayabilmeniz için cihaza hazır yüklenmiş olarak gelmesi planlanıyor. İlk olarak 3 Aralık’ta Japonya’da yayınlanacak ve fiyatı 9.980 Yen olacak. Bunun karşılığı Amerika için $ 99, Avrupa’da ise € 99 olacak, ülkemizde ise 1.000 TL’den aşağı olmasını beklemiyoruz.

Orijinal PlayStation 3 Aralık 1994 yılında Japonya’da satışa çıktı. 1990 yılının teknolojisi ve imkanlarına göre oyun için üretilmiş bir cihazda CD-ROM olması ve 3DCG rander yapabilmesi döneminin çok ilerisinde bir düşüncenin ürünü olmasıyla oyun dünyasını yeniden şekillendirmişti.

Kutu içeriğinden şunlar çıkacak;

  • Boyutları %45 oranında küçültülmüş ve tuşların plastik kalitesi yükseltilmiş olan1994 yılındaki klasik analog olmayan kontroller.
  • 20 adet önceden yüklenmiş Final Fantasy VII (Square Enix), Jumping Flash! (SIE), R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 (Bandai Namco Entertainment) ve Wild Arms (SIE) gibi klasik oyunlar.
  • Yeni nesil televizyon ve monitörlere bağlamak için HDMI ve USB kablo.

SIE, yeni nesil PS 1’in iç yazılımını da güncelledi. Aynı yeni nesil kolsollarda olduğu gibi PS Store ile bağlantı kurabileceksiniz ve arkadaşlarınız ile iletişim kurabileceksiniz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız