HABERLER SİNEMA

Star Trek: Beyond’dan Yepyeni Fragman Geldi… Hem de Ne Fragman!

Star Trek serisinin son filmi Star Trek: Beyond'dan bomba gibi bir fragman geldi!

Beyond, yeni nesil serinin üçüncü filmi olacak, yönetmenliğini diğer iki filmden farklı olarak Justin Lin üstlendi. Justin Lin’i, Scorpion dizisi ve Fast and Furious filmlerinden tanıyoruz. Aksiyon tarafı güçlü bir yönetmendir. Bu yönünü Star Trek: Beyond’a aktarmayı çok iyi bilmiş. Klasik Star Trek filmlerini bir kenara ayırırsak, diğer bütün film ve diziler içerisindeki en karanlık ve sonuna kadar aksiyon olan, yerinde duramayacağınız bir film geliyor gibi görünüyor. 

Fragmanda dikkatimizi çeken ilk şey, Idris Elba‘nın baş rolünde olduğu kötü ırk oldu. Daha önce Star Trek evreninde olmayan, yepyeni bir ırk, ismi ve geçmişi henüz belli değil ama anladığımız kadarıyla, teknolojik olarak insanlardan çok ileri ve her zaman kötü ırkların yaptığı gibi insanlığı yok etmek istiyorlar (ne çekti bu insanlık). Star Trek fanları yeni ırk eklenmesi, yeni kötü adam gibi konularda pek açık fikirli değillerdir. Klasik Sta Trek temasının değişmesini istemezler. Zaten fragman internete düştüğünden beri yoğun eleştiri var. Ama bize göre tam bir uzay operası uyarlaması olmuş, yeni nesil Star Trek filmlerine bayılıyoruz.

Her neyse, film 22 Temmuz 2016’da vizyonda olacak. Baş rollerinde; Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg, Karl Urban, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin, Idris Elba ve Sofia Boutella yer alıyor

star-trek-beyond-poster

 

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız