DİZİ

Star Wars Dizisi The Mandalorian Fragmanı Yayınlandı

Disney+ kanalında yayınlanacak Lucasfilm yapımı The Mandalorian dizisinden ilk fragman yayınlandı.

The Mandalorian bir Star Wars live-action filmi olarak Disney+ ekranlarına gelmeye hazırlanıyor. Disney sahip olduğu markalar için hazırladığı televizyon projelerini bir çatı altında yayınlayabilmek için Disney+ servisini hayata geçiriyor. 12 Kasım 2019’da faaliyete başlayacak olan kanalın en önemli projelerinden birisi de Star Wars dizileri olacak. Aralık 2019’daki Star Wars: The Rise of Skywalker filmi şu anda açıkladıkları tek film olarak bekliyor. Lucas Arts filmlerden çok dizilere yoğunlaşacaklarını açıklamışlardı.

The Mandalorian, Disney’in bu yoldaki ilk önemli projesi olarak görünüyor. MCU’dan Happy karakteri ile tanıdığımız Jon Favreau projenin başında, Pedro Pascal (Narcos) fragmanda gördüğümüz yalnız Mandalorian savaşçısı rolüyle, Gina Carano (Deadpool) Cara Dune, Carl Weathers (Predator) Greef Carga, Omid Abtahi (American Gods) Dr. Pershing, Werner Herzog (Grizzly Man) rolleriyle karşımıza çıkacak. Bunlardan başka rolleri henüz tam olarak açıklanmamış; Nick Nolte, Giancarlo Esposito, Emily Swallow ve Taika Waititi diziye dahil olan diğer yıldız isimler.

Dizi, Episode VI’da imparatorluğun dağılması sonrasında ve First Order’ın kontrolü ele geçirmediği dönemin öncesindeki o kısa zaman diliminde geçecek. Savaştan sağ kurtulan bir Mandalorian savaşçısı ona kalan mirası, başı boş kalan galaksinin bir köşesinde kendi düzenini sağlamak için kullanmasını anlatacak. Savaşçılıkları ile efsanelere konu olan Mandalorianları bu kadar ayrıntılı anlatacak ilk yapım olma özelliğini taşıyor olması yönünden önemi daha da artıyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız