HABERLER SİNEMA

Star Wars: Han Solo Filminin Çekimleri Başlıyor.

Sevgili kaçakçımız Han Solo'nun gençliğini konu alacak olan ikinci Star Wars solo filminin çekimleri başlıyor.

Star Wars’u, 1977 yılında George Lucas başlattı. Lucas’ın dahihane yaratıcılığı sayesinde Star Wars kısa sürede sevildi ve küresel bir marka haline geldi. Hikâyesi ve yarattığı dünya o kadar büyük ki, 70-80’lerdeki orijinal üçleme, 2000’lerdeki devam üçlemesi ve 2015’deki yeni üçlemenin ilk filmi bile bu dünyayı doldurmaya yetmedi.

2015’e gelindiğinde ise Lucasfilm’in Disney’e satılmasıyla birlikte Star Wars markasında işler tamamen değişti. Disney, Star Wars markasının yaratıcısı George Lucas’ın izinden gitmek yerine, kâr odaklı bir pazarlama politikasına gitmeyi seçtiler. Ana üçleme ( episode 7-8 ve 9 ) ile birlikte devasa Star Wars evrenindeki diğer hikâyeleri de solo filmler olarak aralara serpiştirmeye karar verdiler.

Bu filmlerden ilki 15 Aralık 2016’da vizyona girdi ve Disney’in ana hikâyenin dışına çıkmakla ne kadar doğru bir karar aldığı ortaya çıktı. Film hakkındaki ilk izlenimler gelmiş geçmiş en iyi Star Wars filmi olduğu yönünde.

İkinci solo film yolda!

star-wars-western-han-solo Sevgili kaçakçımız Han Solo’nun gençliğini konu alacak olan ikinci Star Wars solo filmi geliyor. Han Solo rolünü genç oyuncu Alden Ehrenreich canlandıracak, Lando Calrissian rolünde Community dizisinde Troy Barnes’ı canlandıran Donald Glover var. Filmin bir diğer güzel haberi Game of Thrones’un yıldızı Emilia Clarke‘da filme açıklanmayan bir rol ile dahil oldu.

Filmin çekimleri Ocak 2017 gibi başlayacak ve her şey yolunda giderse 25 Mayıs 2018’de vizyonda olacak.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız