GEEK & OYUN

Star Wars Sonunda Uyandı… Uyandı Ama Neyse

Merak etmeyin yazıda SPOİLER YOK ! Bu yazı tamamen şikayet doludur. J.J Abrams ve Disney’e atarlanma yazısıdır.

Şu anda 30-45 yaş aralığında olan milyonlarca insan -Episode 1, 2 ve 3 felaketini saymazsak- 30 yıldır Luke Skywalker ve tayfasının akıbetini merak ediyordu. Hikayenin 9 film olduğu uzun süredir biliniyordu fakat bunu nasıl ekrana yansıtacaklar ve detaylar hep tartışma konusu olmuştur.

SONUNDA BU TARTIŞMA BİTTİ !

Star Wars: The Force Awakens 17 Aralık’ta vizyona girdi…

…ve sinema tarihinin en iyi açılış haftası rekorunu kırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Türkiye’de bile -özellikle büyük şehirlerde- bilet bulmak sıkıntı, bazı salonlarda 1 ay sonrasının biletleri şimdiden tükenmiş durumda.

 

Bir Star Wars sever olarak, Episode 7’den çok fazla bir şey bekleyemiyorum çünkü Disney’in pazarlama ekibi son 3aydır o kadar agresif bir pazarlama yürüttüler ki her yerde ama her yerde “Star Wars” kelimelerini gördük-duyduk-izledik.

Yatak örtüsünden, portakal-soğan poşetlerinin üzerine kadar kafamızı çevirdiğimiz her yerde Star Wars görür olduk. Çok kaba bir tabir kullanacağım…iyice çocuk oyuncağı oldu, ayak altına düştü. Ve o kadar abartıldı ki, insanların beklentisi o kadar büyütüldü ki, ne izlerse izlesin memnun kalmayak büyük bir kitle oluşmasına neden oldu, sinema salonundan dudak bükerek ayrılacaklar.

Disney, Star Wars haklarını aldığında bunun olmasını bekliyordum ama Disneyland tarzı bir panayıra dönüştürmelerini beklemiyordum.

Yarın filmi izleyeceğim, beklentimi o kadar düşük tutuyorum ki sevebileyim. 

  • Star Wars izlememiş kişilere tavsiyem, bunu normal bir film gibi izleyin, özel efektlerine hayran hayran bakın ve film salonundan gülümseyerek ayrılın
  • Star Wars manyaklarına tavsiyem ise, beklentinizi çok ama çok düşük tutun ki bu reklam deformasyonundan etkilenmeden keyfini çıkabilesiniz. Ekrandaki akan yazıları gördükten son sahneye kadar ki şapşal şapşal sırıtmanız yüzünüzden eksik olmasın. Işın kılıcı sesini duyunca tüylerinizin diken diken olmasının keyfini sonuna kadar yaşayın.

Filmi izledikten sonra bol bol SPOİLER’lı incelemeye kadar görüşmek üzere. 

Bu arada size ufak bir amme hizmeti… birbirinden güzel bir sürü yüksek çözünürlüklü Star Wars görseli 

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız