EDEBİYAT HABERLER

Steelheart Serisinin 3.Kitabı CALAMITY Raflarda!

Brandon Sanderson'ın süper kahraman serinin üçüncü kitabı Calamity sonunda yayınlandı ve raflardaki yerini aldı.

Brandon Sanderson‘ı özlediniz mi? Biz çok özlemişiz. Akılçelen’in yayınladığı Sanderson kitaplarından sonra, bir süredir başka kitabı çevrilmiyordu, bir sürü kitabı var ama yayınevleri bunları yayınlamada aşırı ağır davranıyor. Gerçi yayınevleri de haklı, yılda beş kitap yazan bir adama yetişmek cidden çok zor.

Calamity, Sanderson’ın süper kahraman dünyasının üçüncü ve belki de son kitabı. Seri ciddi anlamda çok iyi, çizgi romanlardaki süper kahraman konseptine Sandersonvari bir bakış açısıyla yaklaşıyor, ilk kitapla birlikte ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

Sanderson’ın bu bakış açısına yakışır bir şekilde başlayan ve biten üç kitapla birlikte adama olan hayranlık daha da artıyor.

Kitabın tanıtım metni ve konusu şöyle;

İçindeki güce tutun…

Epikler, Calamity gökyüzünü alevlere boğduğunda doğmuştu. David’in kaderi de o gece yazıldı; hep savaşacaktı. Steelheart babasını öldürmüştü.
Firefight kalbini çalmıştı.

Ve şimdi Regalia en yakın müttefikini en tehlikeli düşmanına dönüştürdü.
David, Asilerin lideri Prof’un sırrını saklamayı başarıyor, karanlığın gölgelerinde kaybolsa da. Ama Obliteration’la yüzleşmek, David için bile çok zor. Ve herkes geri dönüş olmadığına emin. Ama herkes yanılıyor olabilir mi? Epikler için kefaret mümkün mü? Megan bunu kanıtlayacak mı? Ve David en güçlü Yüksek Epik’in karşısına çıkınca neler olacak?..

Yeni neslin en büyük fantastik yazarı olarak kabul edilen Brandon Sanderson anti-kahramanların destanını yazmaya devam ediyor.

Asiler, Steelheart ve Firefight’tan sonra Calamity ile savaşlarını sonlandırıyor. Şimdilik…

Keyifli okumalar.


Yazar                   : Brandon Sanderson
Çevirmen            : Taylan Taftaf
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Calamity
Yayınevi              : Dex Yayınları
ISBN                     : 9786050940237
Çıkış Tarihi         : Şubat – 2017
Sayfa Sayısı        : 508
Fiyatı                   : 30 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız