2017 Aylık Kitap Seçkisi DOSYALAR & LİSTELER

ŞUBAT 2017 – Aylık Yeni Kitap Listesi

2017’nin ikinci ayını da geride bıraktık. Bu soğuk kış ayında muhteşem kitaplar meraklıları ile buluştu. Sizler için Şubat ayında çıkmış yeni kitaplardan oluşturduğumuz seçkiye bir göz atalım.

2017’nin ikinci ayını da geride bıraktık. Bu soğuk kış ayında muhteşem kitaplar meraklıları ile buluştu. Sizler için Şubat ayında çıkmış yeni kitaplardan oluşturduğumuz seçkiye bir göz atalım.

Kitap listelerinizi hazırlayın. Şubat ayında, Witcher severlerin uzun süredir beklediği Witcher serisinin ilk kitabı ‘Son Dilek’ sonunda yayınlandı. Bildiğimiz kadarıyla kitabın yayınlanma sürecini de en az bekleme süreci kadar sancılı geçti.

George R.R Martin ve Gardner Dozois’in editörlüğünü yaptığı ROGUES antolojisini sonunda bir yayınevi çevirdi. Neil Gaiman ve Patrick Rothfuss’un kaleminden bir Westeros hikayesi okuyacağız.


ROMANLAR


Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Dünya Edebiyatı
previous arrow
next arrow
 
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Fantastik Kurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Bilimkurgu
Dünya Edebiyatı
previous arrow
next arrow

Düzenbazlar Cilt 1 ve Cilt 2, George R.R Martin ve Gardner Dozois’in editörlüğünü yaptığı, 21 kısa hikayeden oluşan, aralarında Neil Gaiman, Patrick Rothfuss, George R. R. Martin, Joe Abercrombie ve Scott Lynch gibi 21 yazarın yazarı’Rogues’ antolojisi ‘Düzenbazlar’ adıyla iki cilt olarak raflardaki yerini aldı.

The Witcher – Son Dilek, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisi sonunda Türkçeye çevrildi. Andrzej Sapkowski’nin 90’larda yazdığı birçok öykü ve kitaptan oluşan fantastik serisi ile Avrupa’da iyi tanınan bir yazarken ve Witcher dünyası Polonya çevresinde fenomen olmuşken, bilgisayar oyunlarına uyarlanması ile birlikte küresel bir fenomen haline geldi ve ardından kitapları diğer dillere çevrilmeye başlandı.

Calamity, Brandon Sanderson’ın süper kahraman serisi, üçüncü kitap Calamity ile şimdilik sona eriyor. Bir süredir yeni Sanderson kitabı çıkmıyordu. Bu resmen ilaç gibi geldi.

Doktor Ox’un Deneyi, bir Jules Verne klasiği, İş Bankası Yayınları’nın “Modern Klasikler Dizisi”nin 92.kitabı olarak raflardaki yerini aldı. Orijinal dilinden güzel bir çeviri ile okumak isteyenlere duyurulur.

Metro 2035, Rus yazar Dmitry Glukhovsky’nin distopik bilimkurgu serisinin son kitabı Metro 2035 raflardaki yerini aldı. Post-apokaliptik dünyayı anlatma başarısıyla bilimkurgu severlerin beğenisini kazanmıştı. Bu başarılı seri 2033 ve 2034’ün ardından son kitap 2035 ile son buluyor.

Bitmeyen Savaş, Tarihin en iyi bilimkurgu yazarları arasında gösterilen Joe Haldeman’ın Hugo, Nebula ve Locus ödülü sahibi kitabı Bitmeyen Savaş‘ı yeniden Türkçe olarak okuyabilme şansına sahibiz, kesinlikle arşivlik bir kitap.

101 Gece Masalları, Ali Baba ve Kırk Haramiler ve Alaaddin’in Sihirli Lambası gibi masal klasiklerinin olduğu Binbir Gece Masalları’na benzer, 2010 yılında bir Arapça metinde keşfedilmiş  yepyeni bir kitaptır. Edebiyat dünyası için yepyeni masalların olduğu çok önemli bir kitaptır.


ÇİZGİ ROMAN – MANGA


Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow
 
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Manga
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
Çizgi Roman
previous arrow
next arrow

Uzumaki Cilt 1 ve Cilt 2, Japonya’nın en bilinen korku mangalarından Uzumaki iki cildi ile raflardaki yerini aldı.

Titana Saldırı 15, Suikast Sınıfı 6, Bleach 21, Aijin 6, Berserk 4 ve Ölümcül Günah 6 raflardaki yerini aldı. Şubat ayında Gerekli Şeyler mangalarına doyduk.

İhtiyar Logan, yeni Wolverine filmi Logan vizyona girmeye hazırlanırken, filmin orijin hikayesini öğrenmek isteyenlere iyi geldi. Konu olarak film ile paralel gitmese de merak edenlerin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyoruz.

Guardians of The Galaxy – Kozmik Avengers, yeni Guardians of The Galaxy filmi yaklaşırken bilgilerimizi tazelemek için güzel bir alternatif olmuş. Filmdeki konulara çok uzaktan bakan ve belli bir paralellikten uzak duran seri meraklıları için güzel bir bilgi kaynağı olmuş

Conan – Özgür YoldaşlarMarmara Çizgi‘nin tekrardan yayınlamaya başladığı Kimmerya’lı Barbar Conan serisinin üçüncü kitabıdır. Conan gibi bir klasiğin yeni bir editasyon ile tekrar ile yayınlanması fantastik kurgu için çok güzel bir haber.

Masallar Cilt 8 – Kurtlar, çizgi romanın Oscar’ı kabul edilen Elsner Ödülünü’nü tam on dört kez kazanan Fables/Masallar’ın 8.cildine kavuştuk. DC Vertigo’nun sıradışı şekilde gelmiş geçmiş en başarılı çizgi roman serisi olan Masallar, Grimm Masalları ve diğer masal kahramanlarının günümzü dünyasında yaşamaları düşüncesinden çıkıyor.

Sandman Cilt 3 – Düşülke, gelmiş geçmiş en başarılı çizgi roman serilerinden birisi olan SANDMAN’in üçüncü cildidir. Seri geçmiş zamanlarda Arkabahçe Yayıncılık ve Laika Yayınları tarafından  dilimize kazandırılmıştı. İthaki Yayınları yeni kapağı ve çevirisi ile geçtiğimiz aylarda tekrar yayınlanmaya başlandı.

1988 yılında Neil Gaiman’ın yazdığı ve Sam Kieth, Mike Dringenberg ve Malcolm Jones’dan oluşan yıldızlar geçidi gibi illüstratör kadrosunun çizdiği Sandman, ilk çıktığında deyim yerindeyse çizgi roman dünyasına bomba gibi düşmüştü.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız