2016 Aylık Kitap Seçkisi

TEMMUZ 2016 – YENİ KİTAP LİSTESİ

Her ay olduğu gibi çıkmış yeni kitaplardan sizler için güzel bir liste oluşturduk. Kitap listelerinizi hazırlamanızı öneriyoruz.

Temmuz ayı bir çırpıda bitti gitti. Bu ay bizleri en sevindiren gelişme Ejderha Mızrağı serisinin yıllar sonra yeni kapakları ve yeni yayınevi olan İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanması oldu. Temmuz seçkimiz az ama öz kitaplardan oluşan eğlenceli bir seçki oldu. Kitap listenizi güncellemeyi unutmayın.

Keyifli okumalar.


Ejderha Mızrağı Destanı, yenilenmiş hali ile uzun yıllar sonra İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Modern fantazyanın en önemli serilerinden Ejderha Mızrağı Destanı’nı fantazya seven herkesin okumasını öneriyoruz.

Ucube KocakarılarTerry Pratchett’ın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık, kültleşmiş “DiskDünya” serisinin 6.kitabıdır. Fantastik kurgu severim diyorsanız DiskDünya kitaplarını mutlaka okumalısınız.

İsyan Tohumları, adını Fablehaven serisi ile duyuran Brandon Mull’un ÖTEDÜNYA adındaki eğlenceki fantastik serisinin 2.kitabıdır. Seri genç okuyuculara hitap eder gibi görünse de içindeki komedi ve fantazya yetişkin okuyucuları da kendisine bağlıyor.

Son Oyun, son dönemin yükselen korku-gerilim yazarlarından Michael Martin‘in ilk romanıdır. Aslında korku-gerilim unsurları ile birlikte fantazya ve bilimkurgu da bulabilirsiniz. Distopik bir dünya, gizemli-doğaüstü yaratıklar ile çevrili bir köy. Korku-Gerilim-Fantastik-Bilimkurgu seven herkesin okuyabileceği bir roman.

Dört Dublinli, edebiyatın dört büyük yazarı James Joyce, Samuel Beckett, Oscar Wilde ve William Butler Yeats’in birbirleriyle olan dostluklarına yakından bakmamızı sağlayan, günlük tadında, bu yazarları sevenlerin zevkle okuyabileceği bir kitap.

MANGA ve ÇİZGİ ROMANLAR

Bu ayın en dikkat çekici çizgi roman Alice Harikalar Diyarında oldu. Klasik Alice hikayesinden farklı olarak, farklı çok bir Alice hikayesi okuyacağız, ayrıca ALFA Yayınları’nın da çizgi roman işine girmesi çok güzel oldu.

Titana Saldırı, ikinci sezon manga serisine geçti. Ajin 3.cildi nihayet yayınlandı. Tokyo Gûl 6. cilt, Bleach 18, One Piece 28 çıktı. Avengers Marvel Now serisi başladı, ilk cildi yayınlandı.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız