GEEK & OYUN

“The Court of Owls” Yeni Batman Oyunu Olabilir mi?

Warner Bros Game Montreal stüdyoları yeni bir Batman oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Hatta bu oyunun adı "Batman: The Court of Owls" olabilir.

Mobil de dahil olmak üzere toplamda yedi adet Batman oyununa imza atmış olan Warner Bros yeni bir oyunun üzerinde daha çalışıyor olabilir. Geçtiğimiz günlerde Warner Bros Games Montreal ofisinde yapımcı asistanı olarak görev yapan birisi yeni Batman oyunu hakkında ufak bir pot kırmış olabilir. Sırtındaki logoyu işaret ederek “Best Dev team ever” gibi bir twit atıyor ve ortalık karışıyor. Bu işaret ettiği logo, Batman’ın Yeni 52 serisinde öne çıkardığı, Gotham şehrini ele geçirmeye çalışan, karanlık bir örgüt olan Court of Owls’a ait olması kafalarda yeni Batman oyununa işaret ettiği olarak yorumlandı.

The Court denilen organizasyon kirli işlerini yetiştirdiği kiralık katiller ile vahşice işlediği cinayetler ile çözüyor ve bu sırada giydikleri baykuş maskesi yüzünden “Owls” olarak anılıyorlar. Batman ise bu organizasyonun saldırısına uğruyor ve hem kendini hem de şehri savunması gerekiyor. Çizgi romanlarda da en az Batman kadar güçlü bir ekibin Kara Şövalye’yi köşeye sıkıştırması ilgiyle takip edilmişti. Yeni oyun için The Court of Owls temasının seçilmesi çok isabetli olmuş.

Oyunun ne zaman çıkacağı ise şimdilik çok büyük bir soru işareti.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız