DİZİ

‘The Expanse’ 4.Sezon için Amazon ile Anlaşıyor

3. sezonu devam ederken SYFY kanalı tarafından iptal edilen The Expanse dizisi 4.sezonu için Amazon ile anlaştı.

10 gün önce The Expanse dizisi -bilimkurgu severlerin gözünde muhteşem- üç sezonun ardından Syfy kanalı tarafından iptal edildiği haberini almıştık.

Türkçesini İthaki Yayınları‘nın yayınladığı ve James S. A. Corey‘ın kaleme aldığı The Expanse son dönemde yayınlanmış en önemli uzay operası bilimkurgu serisi olabilir. Böyle bir serinin diziye uyarlanmış olması bile çok büyük bir olaydı. Syfy dizinin reytinglerindeki düşüşü sebep göstererek 3.sezon dahi bitmeden iptal ettiğini duyurdu. Aslında reytingler sanıldığı kadar kötü de değildi. Dizi ilk sezonu 703.000 izleyici ortalamasıyla genel sıralamada üst sıralarda yer aldı. İkinci sezonda ise işler pek planlandığı gibi gitmedi, genel ortalamada %24’lük bir gerileme oldu. Üçüncü sezonda ise bir %5’lik gerileme daha geldi. Syfy bu gerilemeyi çok fazla gördü ve dördüncü sezonu beklememe kadarı aldı ve dizinin fişini çekti.

Amazon Studios‘un CEO’su Jeff Bezos, The Expanse gibi bir markanın kanallarına katacağı değeri düşünerek dizinin dördüncü ve sonraki sezonları için anlaştıklarını açıkladı. Yani The Expanse önümüzdeki sezon kaldığı yerden hem de daha yüksek bütçeyle devam edecek.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız