HABERLER SİNEMA

THE GIRL WITH ALL THE GIFTS Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Klasik zombi filmlerinden farklı konusuyla The Girl With All The Gifts'den ilk fragman yayınlandı!

Walking Dead, son yılların en popüler ‘zombi’ yapımı olarak küresel bir olay haline geldi. Karakterlerden birisi öldüğünde günlerce sosyal medyada konuşulur oldu. Fakat Walking Dead bu kadar popüler olmasına rağmen zombi-korku-gerilim türüne yenilik katmaktan çok uzak kaldı.

17235026Ama farklı şekilde katkı sağladı. Walking Dead ile birlikte zombi teması tekrardan popüler oldu ve onun açtığı yoldan birçok farklı televizyon dizisi, sinema filmi ve roman geldi. Bunlardan son yılların en iddialı yapımı olan, M.R Carey’in aynı isimli romanından uyarlanan The Girl With All The Gifts filminin fragmanı yayınlandı.

The Girl With All The Gifts‘in başrollerinde; Sennia Nanua, Gemma Arterton, Glenn Close ve Paddy Considine bulunuyor. Yönetmenliğini ise Colm McCarthy (Peaky Blinders) yaptı.

Yakın gelecekte insanlık, bir tür mantardan yayılan ve ısırık yoluyla insandan insana bulaşan bir tür hastalık yüzünden yok olmanın eşiğine gelmiştir. Hastalık, bulaşan kişide insan eti yeme isteği uyandırıyor ve düşünme yeteneğinin kaybolmasına sebep oluyor. Dünya bu hastalıktan kırılmıştır ve sadece bir grup çocuk bu hastalığa bağışıklık gösterip canlı kalmıştır.

İngiltere’deki bir askeri üstte, biyolog Dr. Caldwell hastalığa neden olan mantar patoajoni anlamak için bağışıklık gösteren bu çocuklar üzerinde acımasız deneyler yürütmektedir. Bu çocukları özel yapan şey; koku, ses, ışık gibi duygusal tetikleyiciler ile uyarılmadıkları sürece normal çocuk gibi davranmaları(fragmandaki askerin koluna tükürük sürmesi) ve daha önemlisi uyarıldıktan bir süre sonra eski hallerine dönmeleridir.

Çocuklar deneylerinin bir parçası olarak derslere giriyor ve günlük yaşamlarına devam ediyorlardır. Fakat içlerinden ufak bir kız, Melanie, diğerlerinden birazcık farklı, özeldir. Melanie sınıfının en başarılı, en meraklı, hayalgücü yüksek öğrencisidir ve öğretmeni Bayan Justineau’u çok sevmektedir. Bayan Justineau’da onu çok sevmektedir.

Askeri üst düştüğünde, Melanie, Bayan Justineau, Sergeant Parks ve Dr. Caldwell ile birlikte kaçar. Bağışıklı çocuklardan geriye bir tek Melanie kalmıştır ve kendi geleceği ile insan ırkının hayatta kalması arasında bir tercih yapması gerekecektir. 

Klasik zombi filmlerinden farklı konusu ile ilginç görünüyor. Fragman birazcık ünlü korku-gerilim, kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan The Last of Us bilgisayar oyununu andırıyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Film 23 Ekim 2016’da vizyonda olacak, merakla bekliyoruz.

 

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER