EDEBİYAT HABERLER

The Witcher 3.Kitabı ‘ELFLERİN KANI’ Raflarda

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 3.kitabı ELFLERİN KANI sonunda raflardaki yerini aldı!

Witcher severlerin uzun süredir beklediği ve 2017 yılında Pegasus Yayınları etiketiyle kavuştuğu kitap serisinin üçüncüsü Elflerin Kanı nihayet çıktı.

Elflerin Kanı aynı zamanda serinin ilk romanı olma özelliğini taşıyor. İlk iki kitap, parça parça hikayelerin toplanmış haliydi. Bu kitap ise başlı başına bir hikaye. Hikaye, ikinci kitap Kaderin Kılıcı‘nın bittiği noktadan başlıyor ve kâhinlerin beklediği çocuk Ciri’yi korumasına altına almasıyla olayların, entrikaların ve savaşların da içine dalan Geralt’ın maceralarıyla devam ediyor.

Kitabın konusuna ve tanıtım metnine bir göz atalım;

Rivyalı Geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor. 
 
“Yapamam… Onu yazgısına teslim edemem. Yapayalnız o şimdi… Oysa hiç yalnız kalmamalı, Dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz ama ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar… Bir zamanlar benim başıma gelenleri o da yaşayacak… Sen bunu anlayamazsın…” 
 
Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle Kuzey Krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin. 
 
İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen Rivyalı Geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği Ciri’dir. Ve Ciri’yi korumak için Geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil. 

Keyifli okumalar.


Yazar                   : Andrzej Sapkowski
Çevirmen            : Regaip Minareci
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Krew Elfów
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                     : 9786052992715
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2017
Sayfa Sayısı        : 416
Fiyatı                   : 39,90 TLSATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız