EDEBİYAT

The Witcher 5. Kitabı “ATEŞLE İMTİHAN” Raflarda

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 5.kitabı ATEŞLE İMTİHAN, Pegasus Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Witcher severlerin uzun süredir devamını beklediği Andrzej Sapkowski’nin popüler serisinde sıra beşinci kitaba geldi. Geralt’ın maceraları son hızla devam ediyor. Ateşle İmtihan, roman olarak okuyabileceğiniz bir diğer Witcher kitabıdır. Oyunlarına bir çok göndermenin olduğu ve Geralt, Ciri ikilisinin oyunlarda anlatılmayan pek çok macerasını okuyabiliyorsunuz. O binlerce görevin olduğu oyunların aslında yüzeysel olduğunu, Witcher dünyasının ne kadar derin olduğunu bu kitaplardan görebilirsiniz.

Kitabın tanıtım metnine ve konusuna bir göz atalım;

Hiç beklenmedik yol arkadaşlarıyla birlikte bir savaşın ortasında kalan Rivyalı Geralt, hedefine ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor.

“Kan döken ve kan içen,” dedi kız başını kaldırmadan, “bedelini kanla ödeyecek. Üç gün geçmeden birinde bir şey ölecek, ardından herkesin içinde bir şey ölecek. Ağır ağır ölecekler, parça parça… Ve sonunda demir pabuçlar aşınıp gözyaşları kuruduğunda son kalan zerre de ölecek. Asla ölmeyen şey bile ölecek.” 

Tüm dünya karanlık ve amansız bir savaşın pençelerinde kaybolmuş, saklanacak güvenli bir liman kalmamıştır. Elfler insanlar tarafından avlanmaktadır. Büyücüler kanlı bir darbeyle dağılmışken büyünün geleceği de belirsizliğini korumaktadır. Binlerce köylü kanlı bir savaşın ortasında mülteci olmuş, rüzgârın önünde savrulmaktadır. 

Ölümcül yaralar alan Rivyalı Geralt, Brokilon’da çaresizce iyileşmeyi beklemektedir. Bilinen dünya yangın yerine dönmüş, insanların yürekleri acı ve korkuyla kararmışken Geralt’ın aklında sadece bir şey vardır: Ciri’yi bulmak ve onu kurtarmak. 

 “Bu kitabı gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowski’nin dünyasindaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”  ––The Deckled Edge –

Keyifli okumalar.


Yazar                   : Andrzej Sapkowski
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Chrzest Ognia
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
Çevirmen            : Regaip Minareci
Çıkış Tarihi         : Aralık – 2018
Sayfa Sayısı        : 440
Fiyatı                   : 59,90 TL

SATIN AL

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız