EDEBİYAT

The Witcher 6. Kitabı “KIRLANGIÇ KULESİ” Raflarda

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 6.kitabı KIRLANGIÇ KULESİ, Pegasus Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Witcher severlerin uzun süredir devamını beklediği Andrzej Sapkowski’nin popüler serisinde sıra altıncı kitaba geldi. Geralt’ın maceraları son hızla devam ediyor. Kırlangıç Kulesi, Witcher serisindeki roman olarak okuyabileceğiniz bir diğer kitabıdır ve özellikle oyundaki Wild Hunt bölümünden tanıdık gelen bir çok sahneyi okuyacaksınız.

Kitabın çevirisini diğer kitaplarda olduğu gibi Regaip Minareci’ye ait, kendisine özellikle tebrik etmek istiyoruz. Lehçe gibi çok zor bir dili bu kadar güzel çevirerek okuma zevkimizi katladığı için çok teşekkür ederiz.

Kitabın tanıtım metnine bir göz atalım:

Vahşi Av hasadını topluyor!

“Yosunlarla kaplı, samandan yapılma çatısı çökmüş kulübeye hava karardıktan sonra biri usulca yaklaşıp içeriye bakacak olsa alevlerin ışığında ve ocağın korunda bir post yığının üzerine eğilmiş kır sakallı bir ihtiyar görürdü. Ayrıca kül sarısı saçlı, bir çocuğunkini andıran yeşil gözleriyle uyumsuz, yanağında berbat bir yara izi taşıyan bir kız da görürdü.”

Tüm dünya amansız bir savaşın ortasında kalmıştır. Bir haydut takımına katılıp hayatında ilk kez özgürlüğün tadını çıkaran Ciri ise bir tuzağa doğru çekilmektedir. Nilfgaard ajanları, kelle avcıları, büyücüler, Yennefer, Geralt ile arkadaşları geleceği kehanetlerde anlatılan genç kızın peşine düşmüştür. Geralt ve arkadaşları onu kurtarmak için var güçleriyle çalışırken, düşmanlarının onu ölü veya diri ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.

Saklanabileceği bir yer kalmayan Ciri’nin kaçabileceği tek bir yer vardır: Kırlangıç Kulesi!

“BU KİTABI GERÇEKTEN, GERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİM… SAPKOWSKI’NİN DÜNYASINDAKİ HİÇBİR KARAKTER SİYAH-BEYAZ DEĞİL. GERALT VE CANAVARLAR DÂHİL HERKES GRİNİN BİR TONU.- The Deckled Edge –


Yazar                   : Andrej Sapkowski
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Wieża Jaskółki
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
Çevirmen            : Regaip Minareci
Çıkış Tarihi         : Ağustos – 2019
Sayfa Sayısı        : 560
Fiyatı                   : 59,98 TL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız