HABERLER SİNEMA

Tim Burton’nın Yönettiği “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” İlk Fragmanı Yayınlandı!

Ünlü yazar Ransom Riggs'in aynı adlı eserinden uyarlanan 'Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları'nın ilk fragman yayınlandı.

Son yıllardaki sıra dışı filmleriyle gönüllerde taht kuran Tim Burton, yeni filmi ile sevenlerini şaşırmayacak bir iş ortaya çıkarmışa benziyor. Oyuncu kadrosu ise bomba gibi; Eva Green, Samuel L. Jackson, Chris O’Dowd, Asa Butterfield, Ella Purnell, Terence Stamp gibi oyuncular yer alıyor.

Kitap olan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları; önce Sayfa6 Yayınları, geçen aylarda ise İthaki Yayınları etiketiyle tekrardan raflardaki yerini aldı.

Kitabın ve dolayısıyla filmin konusuna bir göz atalım;

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi’nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine’in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

Film 18 Temmuz 2016’da vizyonda olacak, film gelmeden kitabı okumak için acele etmenizi öneriyoruz.

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

Yazar                 : Ransom Riggs
Orjinal Adı         :Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Yayınevi            : İthaki Yayınları
Türü                   : Fantastik Kurgu
Çeviri                 : Aslı Dağlı
ISBN                  : 9786053754756
Çıkış Tarihi        : Şubat – 2016
Fiyatı                 : 25 TL

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER