GEEK & OYUN

Torment: Tides of Numenera Steam’de Satışa Açıldı

Efsanevi bir oyunun ikincisi Torment: Tides of Numenera 26 Ocak 2016 tarihinde satışa sunuldu.

Torment: Tides of Numenera sonunda satışa çıktı! Planescape: Torment diyince bazılarınızın yüzünde eski RPG’ci sırıtışı görür gibi oluyorum.

Oyun tarihinin hikaye alt yapısı ve dialog bakımından gelmiş geçmiş en iyi oyunlarından birisinden bahsediyorum. Sadece oyun dialogları ile ciltlerce kitap çıkabilir ve bunun bir oyun için yazıldığını fark etmezsiniz bile. Bunun için efsane oyun yazarı Chris Avellone’a sonsuz teşekkürler

Böylesine efsanevi bir oyunun ikincisi Torment: Tides of Numenera 26 Ocak 2016 tarihinde satışa sunuldu ve tam anlamıyla bomba etkisi yarattı.

Torment: Tides of Numenera başta bir Kickstarter projesi olarak başladı. Hedef 900bin$ toplamaktı ve 90’ların grafiğe değil, hikayeye dayalı oyunları seven eski RPG tutkunu binlerce kişinin bağışıyla tam 5 Milyon $ toplanarak bir rekor kırdı.

Bu süreç içinde bu para sayesinde grafik ve oyun tasarımcısı bir çok önemli ismi bünyesinde topladı.  Ama bu kişiler içinde bizi ilgilendiren bir isim var ki oyun dialoglarında bu kişinin varlığını fazlasıyla hissedeceğiz.

Kendisi bir Planescape: Torment fanatiğidir. Bir röportajında, oyunu farklı şekillerde onlarca kere bitirdiğini, ona göre (ve de bize göre) hikaye derinliği olarak gördüğü en iyi oyun olduğunu, yeni bir Torment oyunu yapılırsa hikaye ekibine katılmayı çok istediğini belirtmişti.

O kişi Patrick Rothfuss’dan başkası değil ve oyunun senaryo ekibinde yer aldı.

Ekran Alıntısı

32 dile çevrilen Kral Katili Güncesi serisinin yazarı Patrick Rothfuss, Torment: Tides of Numenera‘nın senaryo ekibinde yer aldı. Diyaloglarda Rothfuss’un varlığını kesinlikle hissedeceğiz gibi görünüyor.

Oyunu Steam’den 65TL’ye satın alabilirsiniz. Fiyatı artmadan satın almanızı tavsiye ederiz. 

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER