EDEBİYAT HABERLER

TÜYAP 36. İstanbul Kitap Fuarı Bugün Başlıyor

Kitap severlerin her yıl sabırsızlıkla beklediği 'Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı' bugün kapılarını açıyor.

Dünyanın en fazla ziyaretçi çeken fuarlarından birisi olan TUYAP İstanbul Kitap Fuarı’nın bu sene 36.sı düzenleniyor. Bu seneki fuarın onur ülkesi Kore ve fuarın ana teması ise Ütopya. Kore edebiyatına meraklı olanlar kitaplara ve yayınevlerine ulaşabilecekler. Ayrıca yüzlerce imza gününe ve etkinliğe katılabilecekler. İmza günleri ve etkinlik takvimine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Fuar alanı, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da kapılarını açacak ve 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 19.00’da kapatacak. Fuar her yıl olduğu gibi Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre alanında düzenlenecek. Giriş; öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz, biletle girmek isteyenlere ise 5 TL (Kapı önünde bilet satanlardan lütfen almayın). Aynı zamanda bu biletle Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Peki fuar alanına nasıl gidilir?

Metrobüs ile ulaşım: Söğütlüçeşme – Beylikdüzü hattını kullanarak fuar alanına ulaşabilirsiniz. Fuar merkezi Beylikdüzü son durakta bulunmaktadır. Son durakta indikten sonra yürüyerek 5dk’da fuara alanına ulaşıyorsunuz

Özel Araçla Ulaşım: Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşacaksınız.

Ücretsiz Servisler: Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi Otoparkı’nda ücretsiz servisleri göreceksiniz.
Gidiş : 09.00-15.00 (Her yarım saatte bir servis vardır.)
Dönüş : 14.00-19.00 (Her 1 saatte bir servis vardır.)

Haftasonları, fuar merkezinden son hareket saati 20.00’dir.
(Fuarın son günü fuar alanından kalkan son servis 19:00’da hareket edecektir)

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER