EDEBİYAT HABERLER

Usta Yazar Terry Goodkind Aramızdan Ayrıldı

Epik fantazya serisi Doğruluk Kılıcı ile tanıdığımız Terry Goodkind, 72 yaşında aramızdan ayrıldı.

1948 doğumlu yazar kariyerine ağaç kesme işinde çalışırken kaleme aldığı Büyücünün İlk Kuralı ile başladı. Kitabın baş karakteri Richard Cypher da bir orman koruyucusudur ve büyülü bir dünyada kötülüğü sona erdirecek seçilmiş kişi olduğunu ileri süren bir büyücü ile tanışmasıyla dünyası değişmesini ve maceralarının başlangıcını konu alıyor. Ardından yıllar içinde yazdığı devam kitapları ile dev bir dünyaya dönüşen Doğruluk Kılıcı serisi belki de yazılmış en iyi epik fantazyalardan birisi oluyor.

2008 yılında, Evil Dead ve Spider-Man filmlerinin yönetmeni Sam Raimi seriyi televizyona uyarladı. Dizi iki sezon sürdü ve serinin ilk iki tabını konu aldı. Ardından arkasında çok büyük bir hayran kitlesi bırakarak üçüncü sezonu göremeden maalesef iptal edildi. Hala gelmiş geçmiş en iyi fantastik kurgu dizilerinden birisi olarak gösterilmeye devam ediyor.

Ailesi yazarın ölümünün ardından sosyal medya sayfalarında kısa bir açıklamada bulundu

“Terry Goodkind’ın bir erkek, koca, yazar, arkadaş ve insan olarak ne kadar harika olduğunu birkaç kelimeyle anlatmak imkansız, şimdiden çok ama çok özledik. Kalplerimizi yumuşattığı ve kalbinde bize yer açtığı için ona sonsuza kadar minnettar kalacağız. Seni seviyoruz”

Serisinin henüz ilk dört kitabı dilimize çevrildi. Büyük usta ile tanışmak ve Doğruluk Kılıcı dünyasında kaybolmak istiyorsanız çok geç değil.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız