DİZİ SİNEMA

Vizyon Tarihi Açıklanan MARVEL Yapımlarını Listeledik

Vizyon tarihi belli olan Marvel filmlerini ve dizilerini daha kolay takip edebilmeniz ve kaçırmamanız için listeledik.

2018 yılına girmemizle birlikte uzun süredir beklenen yeni Marvel filmleri birbir vizyona girmeye başladı. Son olarak Black Panther 704 milyon $ gişe hasılatı elde ederek büyük başarıya imza attı. Black Panther’in bu başarısının ardından Marvel düğmeye bastı ve henüz isimleri belli olmayan 8 yeni film duyurusu yaptı. 2022’ye kadar en az 8 Marvel filmi daha izleyeceğiz.


 1. Jessica Jones / 2. Sezon – 8 Mart 2018

Jessica Jones rolünde Krysten Ritter’ın olduğu dizinin ikincis sezonunda gücünü kabullenmiş ama öncelikle geçmişiyle hesaplaşması gereken bir Jessica Jones izleyeceğiz. Tüm hayatını işkenceye çeviren Kilgrave’in izlerini takip ederek üstünde deneyler yaparak bu güçlere sahip olmasına neden olan organizasyonu ortaya çıkarmaya çalışacak.


2. Avengers / Infinity War Part 1 –  27 Nisan 2018

Avengers halkasının 4.filmi sonunda vizyona giriyor. Çılgın Titan Thanos sonunda Avengers’ın karşısına çıkıyor. Sonsuzluk taşlarının peşinde olan Thanos yıllardır işlerini bozan bu küçük mavi gezegeni yok etmeye geliyor. Tabii Kaptan Amerika ve dostları onu durdurmak için hazır.


3. Deadpool 2 – 18 Mayıs 2018

Marvel’in 4.duvarı yıkabilen ve süper kahraman konseptiyle dalga geçen anti-kahramanı Deadpool, ilk filmiyle birlikte büyük bir hayran kitlesi kazandı. Hemen ardından ise merakla beklenen devam filminin çekimlerine başlandı. Deadpool karakterini tekrardan Ryan Reynolds canladırıyor. Zaten başkasının canlandırması da düşünülemezdi. Yönetmen koltuğunda tekrardan David Leitch var. Filmin çekimleri hemen hemen bitti. Deadpool “Chimichanga” diye bağırıp sinema salonlarına dalmaya hazırlanıyor.  İki yeni karakter  var. Deadpool’un gelecekten gelen kankası Cable ve deli kadın paralı asker Domino filme dahil oldu.  Acayip eğlenceli bir film bizleri bekliyor.


Marvel’in aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Cloak & Dagger tv dizisi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dagger’ı Olivia Holt, Cloak’ı ise Aubrey Joseph canlandırıyor.

Tyrone “Ty” Johnson (Cloak) ve Tandy Bowen (Dagger), New York’a kaçarken tanışmış iki gençtir. Tyrone, 17 yaşında Boston’da yaşayan, polisin soygun yapıyor zannederek yanlışlıkla en iyi arkadaşını öldürmesiyle yaşadığı tramva sonucu  New York’a kaçan bir gençtir. Tandy ise süper model olan annesinin ilgisizliğinden bunalmış ve başka bir şehirde yeni bir hayat kurmak istemektedir.

Çok farklı bir Marvel dizisi izlemeye hazır olun.


5. Ant-Man and The Wasp – 6 Temmuz 2018 

Scott Lang ve Hope Van Dyne geri dönüyor. Film aynı zamanda baş kahramanı kadın olan ilk Marvel filmi olma özelliğini taşıyor. Yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Peyton Reed yapıyor. En güzeli ise, Michelle Pfeiffer, Dr. Hank Pym’in karısı, Hope Van Dyne’in annesi ‘Janet Van Dyne’ rolüyle Marvel evrenine katılıyor.

6. Venom – 5 Ekim 2018 

Örümcek Adam‘ın ezeli simpiyot düşmanı Venom kendi filmine kavuştu. Venom rolünde Tom Hardy’i göreceğiz. Ruben Fleischer yönetiyor, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg senaryosunu yazıyor.

İlk fragmanda gördüğümüz kadarıyla film Örümcek Adam – Venom çekişmesinden çok Eddie Brock’un nasıl Venom olduğu ve iç çekişmesine odaklanmış durumda hatta eleştirmenler filmin ismini Venom değil The Tom Hardy olarak değiştirilmesi gerektiği hakkında eleştirilerde bulunmuşlardı.


7. Spider-Man: Into the Spider-Verse – 14 Aralık 2018

Spider-Verse denilen çoklu evrende pek çok farklı Örümcek yer alıyor. Gwen Stacy’nin Spider Woman ve Peter Parker’ın Lizard olduğu bir evren, başka birinde ise Peter Parker altı kollu örümcek, ötekinde ise Doctor Octopus’un zihni Örümcek Adam’ın içinde… bu filmde ise Brooklyn’li siyahi genç Miles Morales‘i Örümcek Adam olarak göreceğiz.


8. Silver and Black – 8 Şubat 2019

Örümcek Adam evreninden bir başka film daha geliyor. Silver Sable suçluların peşinde olan bir kelle avcısı, Black Cat ise Örümcek Adam’ın bir dönem abayı yaktığı Felicia Hardy’nin süper kahraman kimliğidir. Bu iki karakterin hangi senaryo ile bir araya geleceğini henüz bilmiyoruz.

Filmin yönetmenliğini Christopher Yost yapacak.


9. Captain Marvel – 8 Mart 2019

Carol Danvers’ın Captain Marvel olma yolundaki orijin hikayesini göreceğimiz film 2019’da vizyonda olacak. Captain Marvel karakterini Brie Larson canlandırıyor. DC’nin Wonder Woman filminin başarısından sonra Marvel onun kadar baş karakter olabilecek ve en az onun kadar güçlü bir kadın karaktere ihtiyaç duydu. İmdatlarına Captain Marvel yetişti. Infinity War ile birlikte pek çok Marvel karakterinin fişi çekiliyor ve yeni karakterlerin MCU’ya dahil olmasının vakti geliyor. Captain Marvel de öne çıkacak en güçlü karakterlerinden birisi olarak orijin filmiyle dahil oluyor.


10. Avengers / Infinity War Part 2- 3 Mayıs 2019

Avengers: Infinity War filminin ikinci bölümü, ilk filminden bir sene sonra yayınlanacak. Şu an için neler olacak, filme yeni hangi karakterler katılacak bir bilgi yok. Yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.


11. Spider-Man 2 – 5 Temmuz 2019

Spider-Man: Homecoming filminin yayınlanmasının hemen ardından Marvel ve Sony zaman kaybetmeden ikinci filmin hazırlıklarına başladılar. Henüz Baş kötü kim olacak? Mary Jane Watson olacak mı? Yeni karakterler kim? sorularının cevaplarını alamıyoruz ama detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.


Tarihleri belli olan ve sabırsızlıkla beklenilen bu on bir film ve dizi haricinde, Marvel sekiz adet film duyurusu daha yaptı. Şimdilik sadece vizyon tarihleri belli, filmlerin isimleri için bir süre daha bekleyeceğiz.

  • May 1, 2020 – Untitled Marvel Movie 1
  • July 31, 2020 – Untitled Marvel Movie 2
  • November 6, 2020 – Untitled Marvel Movie 3
  • May 7, 2021 – Untitled Marvel Movie 4
  • July 31, 2021 – Untitled Marvel Movie 5
  • November 5, 2021 – Untitled Marvel Movie 6
  • February 18, 2022 – Untitled Marvel Movie 7
  • May 6, 2022 – Untitled Marvel Movie 8
  • July 29, 2022 – Untitled Marvel Movie 9

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER