EDEBİYAT HABERLER

Words of Radiance Çevirisi Bitti!

Çevirmen Can Sevinç, Fırtınaışığı Arşivi'nin ikinci cildi Words of Radiance'ın çevirisini bitirdiğini açıkladı.

Fantastik kurgunun son yıllardaki en iyi yazarı olarak gösterilen Brandon Sanderson özellikle son 3 yılda çok hızlı bir yükselişe geçti. Bu yükselişin asıl sebebi, 10 kitap olarak kurguladığı Fırtınaışığı Arşivi serisidir. Bizim de hem fikir olduğumuz gibi, son yıllarda yazılmış en iyi fantastik kurgu serilerinden birisidir. Ne yazık ki, bu kadar popüler bir seri olması, dünyada satış rekorları kırması ülkemizde hemen yayınlanmasını sağlamıyor ve çıkacak çıkmayacak tartışmalarıyla geçen 4 senenin sonunda Akılçelen Kitaplar tarafından dilimize kazandırıldı.

Kitap raflara konar konmaz koşa koşa gittik, satın aldık, okuduk ve ağzımızın suyunu silerek devamını beklemeye başladık ve devamı için ilk güzel haber bugün geldi.

Bugün aldığımız bir haber ise günümüze neşe kattı…hasret bitiyor! Fırtınaışığı Arşivi ve Sissoylu serilerinin çevirmeni Can Sevinç, facebook hesabından çeviriyi bitirdiğini açıkladı. 

Uzun bekleyişin bir aşaması daha bitti. 708 sayfa görünüyor ama sayfa düzenlemesi sonrası, 1000 sayfayı aşan kocaman tuğlamıza sonunda kavuşacağız. Ne diyelim azıcık kalmış, şu zamana kadar bekledik. Az daha bekleriz

3 Yorumlar

Yorum yazmak için tıklayınız