GEEK & OYUN HABERLER

World of Warcraft’ın Shadowlands Eklenti Paketinin Çıkış Tarihi Kesinleşti

Geçtiğimiz haftalarda gelen erteleme haberiyle World of Warcraft hayranlarını üzen Shadowlands eklenti paketinin kesin çıkış tarihi sonunda açıklandı.

Blizzard, World of Warcraft’ın sekizinci eklenti paketi üzerinde uzun süredir çalıştığı biliniyor. Oyuna, level sistemindeki yeniliklerden, sınıf mekaniklerine kadar pek çok yenilik getireceği bilinen Shadowlands, oyuncular tarafından diğer genişletme paketlerinden daha çok heyecan beklenildi. Bunun sebebi oyunda köklü değişiklikler yapılıyor.

Özellikle 120. seviyelere kadar çıkan karakterler ve yüzbinlerle ifade edilen dps puanları, karakter canları oyunu aşırı şişirmişti. Herkes 120’lik elite bosslar gibi geziyordu. Bu durum artık pek çok oyuncunun tepkisini çekiyordu. Kendini tekrarlayan karakter mekanikleri, büyük farm görevleri oyunu sıkıcı hale getirmişti. Hala 30 bundan, 100 şundan kes görevlerinin oyunun RP tarafını öldürmesi ve çok hantal olması, guild içinde olmayan oyuncuların dungeon ve raid bulmasındaki zorlukların oyuncuları yalnızlaştırması ve daha pek çok etken oyuncuların oyundan kopmasına neden olmuştu. Son iki genişleme paketinde dungeon ve raid bulmak kolaylaşmış olsa da oyun çok kan kaybetti. Bunun neticesinde aktif oyuncu sayısı da bir hayli düştü.

23 Kasım‘da çıkacağı açıklanan Shadowlands bu kan kaybını geri kazanmak için çok ciddi değişiklikler yapıyor. Şimdiye kadarki genişletme paketlerinde anlattıkları Azeroth kıtası hikayelerinin dışına hatta Azeroth’un dışına çıkarak bizi Warcraft dünyasının bambaşka bir yüzü ile tanıştırıyorlar.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız