Dergi HABERLER

Yazar Kadrosu ile Dikkat Çeken ‘TUHAF DERGİ’ Yayın Hayatına Başladı!

Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecileri bir araya toplayan Tuhaf Dergi yayın hayatına başladı.

Son yıllarda pek çok şahane fanzin ve dergi yayın hayatına başladı. Yabani ( dört gözle 11.sayıyı bekliyoruz) ve SFX (gerçi 6.sayıda kapandı) son dönemlerde en öne çıkan dergiler oldu. Şimdi bunların yanına çok acayip bir dergi daha katıldı. Sadece ilk sayısının yazar kadrosuna bakarsanız demek istediğimizi anlayacaksınız. Edebiyat ve sanat severlerin her sayısını iple çekeceği, dolu dolu bir dergi Nisan ayı ile birlikte kucağımıza düşüverdi.

Leyla ve Mecnun dizisini takip edenlerin yakından tanıdığı Ahmet Mümtaz Taylan‘ı, derginin imtiyaz sahibi olarak görüyoruz.

Belki de Türk dergiciliğinde, kendi türündeki en sağlam kadro!

24 Mart 2017 Cuma günü itibariyle tüm Türkiye’de gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi’nin tam yazar kadrosu ise şöyle:

Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Burak Aksak, İsmail Saymaz, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan, Etgar Keret, Ülkü Tamer, Ali Nesin, Sevan Nişanyan, Ercan Mehmet Erdem, Levent Kazak, Tayfun Pirselimoğlu, Ebru Ceylan, Gündüz Vassaf, Mehmet Yaşin, Nebil Özgentürk, Barış Pirhasan, Selahattin Duman, Mercan Dede, Ahmet İnam, Hasan Saltık, Yıldız Ramazanoğlu, Mehmet Turgut, Kalben, Bülent Somay, Işıl Cinmen, Ayça Örer, Eylem Kaftan, Ömür İklim Demir, Egemen Alper, Ethem Baran, Mustafa Orman, Kerim Altınbaşak, Serkan Akkoyun, Ali Bulunmaz, Cem Duran ve Nurhak Kaya.

Dergiyi satın almak ve açıklama metnini okumak isterseniz…

Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Gündüz Vassaf, Burak Aksak, İsmail Saymaz, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecileri Tuhaf Dergi etrafında bir araya geliyorlar. Tuhaf Dergi, edebiyatın farklı alanları ve türlerinden beslenirken iddialı tasarımıyla okuyucularına yeni bir okuma alışkanlığı vaat ediyor.

Derginin ilk sayısının kapağında Fransız yazar ve filozof Albert Camus bulunuyor. ‘Sana da öyle gelmiyor mu’ mottosuyla yola çıkan derginin ilk sayısında açılış yazısını Ahmet Mümtaz Taylan yazdı. Senarist Ercan Mehmet Erdem, senarist ve oyuncu Levent Kazak, gazeteci Nebil Özgentürk, yönetmen, senarist ve şair Barış Pirhasan, müzisyen Kalben ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, usta gazeteci Selahattin Duman gibi isimlerin yanında Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Ülkü Tamer ve dünya edebiyatının önemli isimlerinden İsrailli yazar Etgar Keret de hikâyeleriyle her ay Tuhaf Dergi’de yer alacak. İlk sayıda Tuhaf Dergi’ye röportaj veren isimler ise Türk sinemasının en önemli kadın oyuncularından Müjde Ar ve Altın Koza ve Altın Portakal sahibi yönetmen Reha Erdem.

Ayrıca Türkiye’de matematik denilince akla gelen Ali Nesin her ay matematik problemleriyle Tuhaf Dergi’de olacak. Uluslararası alanda birçok ödül sahibi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden Hakan Günday ve Türkiye’nin en önemli oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan her ay devam edecekleri ‘Tahin Pekmez’ köşesi için ilk sayıda propagandayı konuştular. Gazeteci İsmail Saymaz bugüne dek yaptığı haberlerin peşine Tuhaf Dergi için tekrar düşüyor, felsefeci Ahmet İnam ise felsefe yazıları ile Tuhaf Dergi’de yer alıyor.


Yayınevi              : Tuhaf Dergi
Türü                     : Edebiyat – Sanat Dergisi
Çıkış Tarihi         : Nisan – 2017
Sayfa Sayısı        : 62
Fiyatı                   : 7 TL (Kıbrıs 8 TL)

SATIN AL

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız