HABERLER SİNEMA

Yeni Bir EJDERHA MIZRAĞI Filmi mi Geliyor Yoksa!

Ejderha Mızrağı severlere muhteşem bir haberimiz var. Tanis, Caramon, Raistlin ve diğer kahramanlar geliyor.

Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisinin kaleme aldığı Ejderha Mızrağı serisinin film ya da dizi olarak geleceği haberi uzun süredir etrafta dönüyor. Bir animasyon filmi yapıldı ama o kadar yetersizdi ki kimseyi tatmin etmedi. Gerçek anlamda, yüksek bütçeli bir film ya da Netflix gibi hakkını verebilecek bir kanalın dizisi olarak ekranlara gelmesini çooook uzun süredir bekliyoruz. Margaret Weis ve Tracy Hickman bu gibi endişeler yüzünden bu zamana kadar çok sıcak bakmıyordu. Ama her ne olduysa bu değişmiş.

Solo Batman filminde Deathstroke’u canlandıracak olan aktör Joe Manganiello twitter hesabından paylaştığı senaryo kapağı büyük heyecan uyandırdı. Bir süredir yeni bir Dungeon & Dragons filmi geleceği söyleniyordu ama bu filmin bir Ejderha Mızrağı filmi olduğu ve senaryo ekibinde Joe Manganiello’nun olduğu cidden büyük sürpriz oldu. Hatta ana karakterlerden birisini de canlandıracağı söyleniyor ( Gönlümüzden Caramon geçiyor).

Filmin yönetmeni ise; Goosebumps, Jack Black’in baş rolünde olduğu Gulliver’s Travels, Shark Tale ve Monsters vs. Aliens animasyon filmlerinin yönetmeni Rob Letterman.

Bir senarist John Cassel ise, özel efektler ve animasyon efektleri  üzerine uzman olan birisi. Yönetmene ve senaristin animasyon deneyimi olan kişilerden seçildiği göz önüne alınırsa, yeni Ejderha Mızrağı filminin tekrardan bir animasyon olacağı sonucunu çıkarabilir miyiz? Umarız yanılıyoruzdur!

]

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız