DİZİ HABERLER

Yeni Uzay Yolu Dizisi ‘Star Trek: Discovery’ İlk Fragmanı Yayınlandı

Hayranlarının uzun süredir beklediği yeni Star Trek televizyon dizisi sonunda geliyor.

J.J Abrams’ın filmlerini saymazsak, en son 2005 yılında Star Trek: Enterprise ile uzaya adım atmıştık. Bazılarına göre erken bitti, bazılarına göre ise tam bitmesi gerektiği zamanda ekranlara veda etmişti. Sonrasında yeni dizi ilgili pek çok dedikodu yayıldı. Yapıldı yapılacak tartışmaları sürerken araya yeni film serisi girdi ve bu tartışmaları bir süreliğine soğumaya bırakıldı, rafa kaldırıldı ama unutulmadı.

Ve 2014 yılına gelindiğinde en büyük rakibi Star Wars’un yeni projeler ile atılım yapması, Star Trek markasını da harekete geçirdi. Rafa kaldırılan dizi projesi tekrar gündeme geldi ve diziyi yapacaklarını duyurdular. Sonrasında yapım aşamasında bazı zorluklarla karşılaştırlar. Defalarca ertelenen yayın tarihi, değişen oyuncular ve yayınlanacak kanalın belirsizliğinin ardından fragman aşamasına gelindi ve Star Trek markasına yakışır bir fragman yayınladılar.

CBS ve Netflix ortaklığı ile yayınlanacak olan Star Trek: Discovery ‘nin yapımcılığını; Star Trek: Deep Space Nine serisinin de yazarlığını yapmış olan Bryan Fuller ve Hawaii Five-0, Sleepy Hollow, Limitless, Fringe dizileri ile Star Trek, Star Trek Into Darkness, Star Trek Beyond filmlerinin yapımcı-yazarlığını yapmış olan Alex Kurtzman yapıyor.

Star Trek: Discovery, diğer Star Trek dizileri gibi Enterprise (Atılgan)’ın maceralarını anlatıp anlatmayacağı bilinmiyor. Dizi izleyenleri, Kirk ve Spock’ın tanışması ve Atılgan ile maceralara başlamasından on sene öncesine götürecek. Atılgan’ı görecek miyiz? Bilmiyoruz.

Fragmanda, Crouching Tiger Hidden Dragon filminden tanıdığımız Michelle Yeoh’ı Kaptan Georgiou olarak görüyoruz. Kaptanlık Michelle Yeoh’a çok ama çok yakışmış. Ama oyuncu kadrosunda Jason Isaacs‘de kaptan olarak rol alıyor. Hangi geminin kaptanı… bilmiyoruz, herhangi bir bilgi verilmiyor. 

Bir Star Trek yapımı Vulcan karakter olmadan olmaz. The Walking Dead’den tanıdığımız Sonequa Martin-Green‘i akademiye katılmış ve mezun olmuş yarı İnsan yarı Vulcan olan bir subay olarak göreceğiz. Hikayeye siyahi bir Vulcan kadın karakterin eklenmesi çeşitlilik anlamında hoş olmuş.

Star Trek: Discovery, 2017 sonbaharında ekranlarda olmaya hazırlanıyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER