EDEBİYAT HABERLER

Yevgeni Zamyatin “Elektrik” Çıktı!

Aldous Huxley'in Cesur Yeni Dünya (Brave New World) ile George Orwell'ın 1984 isimli romanlarına esin kaynağı olan "Biz" romanının yazarı, rus Yevgeni Zamyatin'in toplu öykülerinden oluşan "Elektrik" Büyülüdağ Yayınlarından çıktı.

İletişim Yayınları’nın 90’larda bastığı Zamyatin kitaplarını bulmak neredeyse imkansızdır. Zemyatin’in 5 öykü kitabını yayımladıktan bir süre sonra tekrar baskılarını yapılmadı ve ustanın kitaplarından uzun süre mahrum kaldık.

Distopyanın büyükbüyük babası kabul edilen bu adamın bütün eserleri çevrilmeyi hak ediyor. Sadece Biz, defalarca tekrar baskı yaptı. Hatta en son Zeplin Kitaplar etiketiyle tekrar raflardaki yerini aldı. Bu yüzden Türk okuyucusu, Zamyatin’i en iyi”Biz” ile tanır ama kendisi aslında çok iyi bir öykü yazarıdır. Bilinen atmışa yakın öyküsü vardır.

Büyülüdağ, kitaba da ismini veren Elektrik öyküsü de dahil olmak üzere 7 tanesini bizlerle buluşturuyor.

İşte kitap daki 7 öykü; Taşkın, Mağara, Elektrik, Leonid Andreyev, Üç Gün, Kuzey, Derinlikler. “Biz” okuyanlar bu 7 öyküye bayılacak, muhakkak okumanızı tavsiye ediyoruz.

 Şimdiden lezzetli okumalar…   

Yazar               : Yevgeni Zamyatin
Çeviri               : Mehmet Fehmi İmre
Yayınevi          : Büyülüdağ Yayınları
Türü                 : Derleme
Sayfa Sayısı    : 179 Sayfa
Çıkış Tarihi      : Mayıs /2015
Fiyat                : 11,00 TL

SATIN AL

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Tamamen deli saçması bir kitap bence. Hiçbir konu anlatımı alıcı ve akıcı değil. Sadece bitmesi için okuduğum ve acaba dediğim için ilgilendiğim bir kitaptan öteye gitmedi.