DİZİ

Zaman Çarkı Dizisinin Çekimleri Sonunda Başlıyor

2007'de aramızdan ayrılan, fantazyanın en büyük yazarlarından Robert Jordan'ın 15 cilt ve 3,4 milyon kelimeden oluşan Zaman Çarkı serisi Amazon tarafından televizyon dizisine uyarlanıyor.

Projenin başında Robert Jordan’ın eşi ve editörü Harriet McDougal bulunuyor. Oyuncu seçimlerinden, senaryoya kadar her şeye karışacağını ve abuk subuk bir uyarlama olmamasını sağlayacağını belirtmişti, umarız bunu sağlayabilir. Çünkü bu kadar geniş bir dünyayı televizyona aktarmak çok zor bir iş, 15 ciltlik bir seriyi Yüzüklerin Efendisi titizliği ile sadık kalarak aktarılırsa 30 sezonluk dizi malzemesi çıkacaktır.

Amazon’nun dizi haklarını aldığını duyurduğu geçtiğimiz seneden beri projenin ilerleyişi ve dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı haberleri büyük merakla bekleniyordu. Dizilerin yapım süreçlerini duyuran Production Weekly dergisinin  20 Aralık 2018 sayısında bu haberin çoktan yayınlandığı geçtiğimiz gün fark edildi. Dizinin çekimlere başlanacağı tarih ve ilk sahnelerin çekileceği yer belirtilmişti.

İlk sahnelerin Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde yapılacağı ve Eylül 2019’da ilk sahnelerin çekileceği belirtildi. Çalsın davul zurna o zaman!

Dizinin oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. Kaç bölüm, kaç sezon süreceği belirsiz. İlk bölümün serisinin ilk cildi Dünyanın Gözü mü, yoksa sıfıncı kitap olarak geçen Yeni Bahar ile mi başlayacağı henüz belirsiz.

Etiketler

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız